GTX 1050 laptop ile 240Hz monitör kullanılır mı?

Bütçe
3000-4500

cnrture

Yoctopat
Daha fazla  
Monitör
AOC 23.8 24G2ZU
Herkese merhaba,

Monster marka bir laptopum var -> Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook (RAM 16 GB)

Bu laptop ile sadece Valorant oynuyorum ve ortalama 200-250 arası FPS alıyorum. (Valorant güncellemelerine göre belli olmuyor) aktif olarak kullandığım monitör Philips 75Hz IPS bir monitör. Bu monitörü abime verip kendime yeni bir monitör alacağım ve almışken iyi bir şey almak istiyorum. Bir monitör beğendim fakat donanımdan pek anlamadığım için danışmak istedim. Şimdi monitör bu -> AOC 23.8 24G2ZU 240Hz 0.5ms 2xHDMI DP IPS FHD Freesync Premium ve G-Sync Gaming Monitör | ITOPYA

Sizce ben bu PC bu FPS ile bu monitörü karşılayabilir miyim? 144Hz al diyebilirsiniz :) aynı soru onun için de geçerli. Çünkü bazı yerlerde istersen 300FPS al bu PC ile 60'tan fazlasını aktaramazsın gibi yazılar okudum ama net bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler :)

Herkese merhaba,

Monster marka bir laptopum var -> Abra A5 V13.1.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook (RAM 16 GB)

Bu laptop ile sadece Valorant oynuyorum ve ortalama 200-250 arası FPS alıyorum. (Valorant güncellemelerine göre belli olmuyor) aktif olarak kullandığım monitör Philips 75Hz IPS bir monitör. Bu monitörü abime verip kendime yeni bir monitör alacağım ve almışken iyi bir şey almak istiyorum. Bir monitör beğendim fakat donanımdan pek anlamadığım için danışmak istedim. Şimdi monitör bu -> AOC 23.8 24G2ZU 240Hz 0.5ms 2xHDMI DP IPS FHD Freesync Premium ve G-Sync Gaming Monitör | ITOPYA

Sizce ben bu PC bu FPS ile bu monitörü karşılayabilir miyim? 144Hz al diyebilirsiniz :) aynı soru onun için de geçerli. Çünkü bazı yerlerde istersen 300FPS al bu PC ile 60'tan fazlasını aktaramazsın gibi yazılar okudum ama net bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler :)

Sistemde DisplayPort var mı?

O ekran kartı 240 Hz destek vermiyor olabilir, forumda 1050 Ti'ı bile 144 Hz kullanamayan arkadaşlar vardı hatırladığım kadarıyla. İyi bir 144 Hz monitör işinizi görebilir eğer profesyonel oyuncu değilseniz. Tabi 240 Hz'de çok ileri dönük olur, kasa toplarsanız en azından böyle bir derdiniz olmaz.

O ekran kartı 240 Hz destek vermiyor olabilir, forumda 1050 Ti'ı bile 144 Hz kullanamayan arkadaşlar vardı hatırladığım kadarıyla. İyi bir 144 Hz monitör işinizi görebilir eğer profesyonel oyuncu değilseniz. Tabii 240 Hz'de çok ileri dönük olur, kasa toplarsanız en azından böyle bir derdiniz olmaz.

Hocam 1050 Ti ile bağlantısı yok kart veya bilgisayardaki çıkışın desteklemesi veya kablonun desteklemesi lazım veyahut monitörün.

Çoğu oyunda 240 FPS'i görmez o ekran kartı. Bu yüzden 144 daha iyi olur.

Hocam 1050 Ti ile bağlantısı yok kart veya bilgisayardaki çıkışın desteklemesi veya kablonun desteklemesi lazım veyahut monitörün.
Çoğunlukla üreticiler 1050 Ti için HDMI versiyonu olarak o kadar yükseğini koymuyorlar, ondan öyle dedim. 240 Hz destekleyeceğini sanmıyorum yani.

2 Yıl önce @Yener K. adlı adminin atmış olduğu bir tablo HDMI ile 1080p de 240Hz almak mümkün olduğunu söylüyor adminimiz.
Screenshot_20200617-012148.png
r
Çoğunlukla üreticiler 1050 Ti için HDMI versiyonu olarak o kadar yükseğini koymuyorlar, ondan öyle dedim. 240 Hz destekleyeceğini sanmıyorum yani.

Doğrudur hocam ona bir şey diyemem ben de RTX 2060 ile Samsung CRG5 144 Hz kullanıyorum :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı