GTX 1050 laptop kasmaya başladı

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 54
  • Görüntüleme 498

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
SSD veya HDD modeli
NVMe Samsung SSD 970 EVO 250 GB
Normalde böyle değildi. Google'da bile bayağı kasıyor. Technopat sosyalde de bayağı kasıyor. Ne yapmalıyım?

i7-8565U
GTX 1050 ve Intel UHD 620.
8 GB DDR4 2400 MHz RAM.
250 GB Samsung M.2 SSD.

Normalde böyle değildi. Google'da bile bayağı kasıyor. Technopat sosyalde de bayağı kasıyor. Ne yapmalıyım?

i7-8565U
8 GB DDR4 2400 MHz RAM.
250 GB Samsung M.2 SSD.

Normalde kasmamalı kaç senedir temizletmediniz? Veya kaç GB boş alan var?

Farklı bir tarayıcı indirin, Brave veya Opera GX öneririm. Genel olarak bir kasma var ise virus programi ile tarama yapın. Görev Yöneticisi'nden nelerin ne kadar kullandığına bakın ve temizleyin.

Belki virüs girmiş olabilir veya güç planı değişmiş olabilir. Kaspersky ile tarama yapıp ThorttleStop indirip bilgisayarı yüksek performans moduna almayı deneyin.

4 sorun olur.
1 Depolama doludur.
2 Bakımlar yapılmamış ve borular tıkanmıştır.
3 Virüs bulaşmıştır.
4 Donanımsal bozulma olmuştur.

i7-8565U
8 GB DDR4 2400 MHz RAM.
250 GB Samsung M.2 SSD.

İlk önce bakımlarının yapıldığından ve termal macunlarının tam olarak sürüldüğünden emin ol genellikle bundan olur. Ardından bir test programı ile SSD'nin değerlerine bak. Ayrıca ilk olarak format senin atman en iyi seçenektir. Cihazına giren bir zararlılar veya Windows bozulmasından dolayı da oluyor olabilir. Bu dediklerimi uygula ondan sonra da statik elektriğini boşalt cihazın.

İkinci el almıştım. 6 yıllık. Şu anda Spotify ve Google Chrome açık. %75 bellek kullanıyor. Spotify bile durup durup çalıyor. Şarkı bile kasıyor.

Acilen bakımlarını yaptırıp format atın.

İkinci el almıştım. 6 Yıllık. Şu anda Spotify ve Google Chrome açık. %75 Bellek kullanıyor. Spotify bile durup durup çalıyor. Şarkı bile kasıyor.

Bellek normal de oha 6 senedir temizlenmemişse çabuk yarına randevu al git temizlet o laptopu vallahi ısıdan yanar benim ekran kartım yandı laptop.

Geri
Yukarı