Acer i5 4200U laptop kasmaya başladı

SmauG52

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar R7 Intel i5 4200U CPU 1, 60 2, 30 GHz AMD R7 M.265 Series 6 GB RAM; LoL'de bile FPS düşüşleri oluyor, takılmalar oluyor.
İşlemci grafik kullanıyor onu kullanınca daha da düşüş yaşadığım için kapatıyorum. Sizce yapabileceğim bir şey var mı yoksa sistem mi eski?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işlemci içindeki GPU yerine harici olanı kullanmak daha yüksek performans verir. Oyun içinde ısı derecelerine bakınız. Fan bakımı ve macunu ne zaman değişti?

Hariciyi kullanıyorum işlemci sürücüsü aktif olduğunda daha düşük FPS alyorum o yüzden kapatıyorum komple onu devre dışı yani fanım çalışıyor ama macun cok eski.
HD Tune ile hard diskinizin sağlığını kontrol edin. Hard Disk'ten kaynaklı takılmalar aynı sizin gibi olabiliyor.

Harddisktende olabilir yeni aldım geri ama Crucial kendisi sağlam gösteriyor.

İşlemci içindeki GPU kullanmanız hem düşük FPS alırsınız hemde ısı yükselir. Msi afterburner ile oyun içi sıcaklığınıza bakar mısınız? Fan çalışabilir ama tozluysa soğutma konusunda yetersiz kalır. Macun da eski diyorsunuz. Eğer açmayı bilmiyorsanız bir bilgisayarcıya temizletip macunları yenilenebilirsin. Tabii öncesinde sıcaklık değerine bakınız.

Ayriyeten görüntü ayarlarından grafik ayarına baktıgımda CPU grafigi gözüküyor AMD'nin GPU'su gözükmüyor neden bilmiyorum.
İçini açmasını biliyorum ama bilgisayarcıya götürüp yaptırsam daha iyi olacak sanırım ama ilk önce sıcaklık değerlerine bakayım.
Hatta DxDiag ile baktııgmda bile AMD GPU gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı