GTX 1050 laptopta RAM mi yükseltilmeli SSD mi alınmalı?

Arpenix

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ASUS markalı FX503VD modelli laptopunu kullanıyorum.
Sistemim:
GTX 1050 4gbvram.
i5 7300HQ.
8 GB DDR4 RAM.
RAM yükseltmesi yapacaktım, yanlış ürün geldiği için iade etmiştim ama şunu fark ettim ki her 5 6 ayda bir %100 disk kullanımı sorunu çıkıyor.
Bunun için SSD almam gerekiyormuş, ama Rust gibi yüksek RAM gerektiren oyunlar oynamak istediğim içinden RAM yükseltmesini istiyorum.
Sizce hangisi yükseltmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolama diskinizi biraz boşaltın gereksiz programları silin ve aynı marka model RAM takın.

Diskimi boşaltın a sorun pek çözülmüyor, sadece visucal Studio ve Unity gibi programları sildiğimde biraz rahatlıyor.
Ayrıca ileride masaüstüne geçmeyi düşündüğüm için laptop için alacağım SSD'yi orada da kullanırım diye düşünüyordum. Laptopun adaptöründe hafiften yanıklar erimeler mevcut bu yüzden Laptopum'un ömrünün kısa olduğunu varsayıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220626_204518.jpg
    IMG_20220626_204518.jpg
    110,2 KB · Görüntüleme: 27
Diskimi boşaltın a sorun pek çözülmüyor, sadece visucal Studio ve Unity gibi programları sildiğimde biraz rahatlıyor.
Ayrıca ileride masaüstüne geçmeyi düşündüğüm için laptop için alacağım SSD'yi orada da kullanırım diye düşünüyordum. Laptopun adaptöründe hafiften yanıklar erimeler mevcut bu yüzden Laptopum'un ömrünün kısa olduğunu varsayıyorum.

Adaptör sorunlu diye laptop ömrü neden kısalsın adaptör değişimi yapın o zaman belki de tam güç veremediği için laptop stabil çalışmıyor olabilir.

Adaptör sorunlu diye laptop ömrü neden kısalsın adaptör değişimi yapın o zaman belki de tam güç veremediği için laptop stabil çalışmıyor olabilir.
Adaptörün gereğinden fazla enerji göndererek bilgisayarımı bozabileeğini düşündüğüm için demiştim, aynı değerlere sahip olan bir ram yeter diye düşünüyorum.
2400 mhz 17 CL bi kingston ram alıcaktım ama şu an ki ramim hynix dual change çalışabileceğini düşünüyorum.

Adaptörün gereğinden fazla enerji göndererek bilgisayarımı bozabileeğini düşündüğüm için demiştim, aynı değerlere sahip olan bir RAM yeter diye düşünüyorum.
2400 MHz 17 CL bir Kingston RAM alacaktım ama şu anki RAM'im Hynix Dual change çalışabileceğini düşünüyorum.

Genelde aynı CL, MHz ve boyutlara sahip RAM'ler Dual çalışır Hynix almaya çalışın aynı özelliklerde marka uyumsuzluğu olabiliyor.

Genelde aynı CL, MHz ve boyutlara sahip RAM'ler Dual çalışır Hynix almaya çalışın aynı özelliklerde marka uyumsuzluğu olabiliyor.

Elbette Hynix almak isterim ama 750 TL civarında lakin Kingston 580 TL civarlarında geziyor.
Bütçemi 750 TL'ye kadar çıkartabilirim ama fazla para ödemek istemiyorum.
İade işlemleri vb. işler ile usanmadan uğraşırım o yüzden Kingston'ı denemek istiyorum.

Elbette Hynix almak isterim ama 750 TL civarında lakin Kingston 580 TL civarlarında geziyor.
Bütçemi 750 TL'ye kadar çıkartabilirim ama fazla para ödemek istemiyorum.
İade işlemleri vb. işler ile usanmadan uğraşırım o yüzden Kingston'ı denemek istiyorum.

Siz bilirsiniz uyumsuzluk olursa iade edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı