GTX 1050 Mobile yapılabilir OC değerleri düşüyor

Makaleler
9
Daha fazla  
GTX 1050 Mobile kartında ilk başta 250 MHz Core ve 600 Memory Speed Overclock yaptığımda stabil çalışıyordu. Ancak şimdi 200 Core 500 Memory verince anca çalıştırabiliyorum kartı. Bunun sebebi ne olabilir?

Sürücü sürümü öncekiyle aynı. Format attıktan sonra düştü yapılabilir Overclock değerleri.

Evet. 200 Core 500 Memory ile çalıştırıyordum. Sorunsuzca çalışıyordu.

Crash geliyor evet hocam. Kart Crash yiyince System İşlemi kaynak tüketimini arttırıyor. Yani Kernel'de saçma bir durum oluşmaya başlıyor. Sistemi tümden kapatıp açınca ise her şey düzeliyor.

1)Önceden laptopun içinin fotoğrafını çekmiştim. Eki Görüntüle 1189568
Laptop'un içi bu şekilde. Neredeyse 4 senedir macununu da yenilemedim. Soğuyor valla bir şekilde. 😊

İşlemcinin üst kısmında soğutma bloğunun hizasında.

2) Curve Editör aslında MSI Afterburner'da bir sekme. Bu sekmede Voltaj ve Frekansı ayarlıyorsunuz. Misal 1063mV'de çalıştıracağı frekansı falan. Bazı Voltaj aralıklarına aynı frekansı vererek minik UV'ler yapmak da mümkün oluyor bu sayede. Ayarlamayı bilene süper bir şey.

MSI Afterburner üzerinde bulabilirsiniz. Core Speed'in yanındaki 📶 simgesi üzerine tıklayarak erişebilirsiniz.
Her şey güzel fakat 200+ da ciddi bir değer. Kafam kadar heatsinkleri olan falanca ekran kartları bile 130'dan sonra kendinden geçiyor.
Hayır sanki benim kart çok iyi soğutuluyor da, neyse.
Bence biraz sıkıntılı bir durum var ama umarım yoktur. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor vallahi. Biraz voltajlar ile oynayabilirsiniz, ya da ne bileyim.
Ben o sekmeyi izleme sekmesi sanıyordum önceden 😅 Üstüne çok kafa yormamıştım, zaten voltaj ayarlaması yapmayı da bilmem.

Geri
Yukarı