GTX 1050 Oyunlarda Takılma Sorunu

Helalol

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim 1TB 7200RPM bir HDD bulunmakta ve oyunlar takılıyor. HDD'nin bad sector ve okuma hızlarına baktım. Herhangi bir bad sector yok. Okuma hızı da en düşük 83, en yüksek 184 olarak bitirdi. Fakat oyunlarda mesela NBA 2K19 oynarken bazen oyunun altında mesela Lebron James'in istatistigi yüklenirken oyun bir anda takılıyor ve istatistik yükleniyor. Bu her oyunda geçerli. Sizce HDD den midir? PUBG hiç oynayamıyorum, saniyede bir drop ve takılma giriyor yardım edin.

Sistemim:
  • GTX 1050
  • i3 6100
  • 8GB 2133MHz
  • 400 +80 PLUS bir PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunları GTA V, Fortnite gibi oyunlarda yaşadım SSD aldım ama maalesef ki bende hiç birşey değişmedi. Araştırsamda ne yapsamda bulamadım çaresini maalesef. :D
aynı şekilde benim de böyle takılmadan oynayabildiğim bir oyun yok hiç zevk almıyorum takılmalar oyun oynatmıyor

Bence sorun ekran kartından değil HDD yada ramdan olabilir
Ve bendeki 1050 ti aldığimdan beri böyle bı GTA 5 oynayamadım yıl oldu 2019 sistem yetse bile bir sıkıntı çıkıyor illa ki
Şaka yapıyorum elbette ki fakat dediğim gibi yeni SSD almama driverleri tekrar kurmama format atmama sıcaklığa dikkat etmeme rağmen bu olayı çözemedim maalesef ki. Sıkıntısız oynayabildiğim tek oyun şuanda Paladins.

Olayın SSD veya HDD ile ilgisi yok, sıkıntı RAM ve ekran kartından. 8GB RAM PUBG için yetersiz kalıyor, GTX1050 de zaten güçlü bir grafik işlemcisi değil en fazla düşük ayarlarda oynatabiliyor günümüz oyunlarını. Boşuna arkadaşa SSD aldırmayın olayın SSD ile ilgisi yok, bizzat kendim GTX1050 kullanıyorum hem SSD hem de HDD üzerinde denedim yükleme ekranları dışında gram fark yaratmıyor.

Olayın SSD veya HDD ile ilgisi yok, sıkıntı RAM ve ekran kartından. 8GB RAM PUBG için yetersiz kalıyor, GTX1050 de zaten güçlü bir grafik işlemcisi değil en fazla düşük ayarlarda oynatabiliyor günümüz oyunlarını. Boşuna arkadaşa SSD aldırmayın olayın SSD ile ilgisi yok, bizzat kendim GTX1050 kullanıyorum hem SSD hem de HDD üzerinde denedim yükleme ekranları dışında gram fark yaratmıyor.
Yanlız burada sıkıntımız düşük FPS değil FPS drop. Evet RAM illaki etkileyecektir fakat sadece PUBG'de geçerli olan bi drop değil GTA 5, Fortnite gibi oyunlar içinde 8 GB RAM yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum. Ben zaten SSD alsın demedim. Ben aldım öneriler üzerine hiç birşey değişmedi dedim.

Yanlız burada sıkıntımız düşük FPS değil FPS drop. Evet RAM illaki etkileyecektir fakat sadece PUBG'de geçerli olan bi drop değil GTA 5, Fortnite gibi oyunlar içinde 8 GB RAM yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum. Ben zaten SSD alsın demedim. Ben aldım öneriler üzerine hiç birşey değişmedi dedim.
Fortnite'da yeni sezona geçtiğimizden ötürü biraz drop sıkıntısı var bu neredeyse 8. sezondan beri böyle maalesef ama GTA V için bir fikrim yok maalesef.

Benim GTX1050 ile FPS drop yaşamadığım oyun yok 8GB RAM ile. 4 sene önceki oyunlarda bile FPS drop yiyorum :D GTA V yüksek ayarlarda çok rahat 7.1GB RAM kullanımını erişiyor ve bu çok yüksek bir değer, GTA V oynarken Alt+Tab yapıp masaüstüne döndüğümde fare imlecim bile kasarak ilerliyor. Çok fazla işlemciye yüklenen bir oyun GTA V, oynarken işlemci kullanım değerlerini kontrol etmeli ki ona göre yorum yapayım. Bende Ryzen 5 1500X var işlemci bir tek GTA 5'de %90 kullanımı gördü diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı