GTX 1050 sistem belirli aralıklarla kendini resetliyor

Yusuf27525

Hectopat
Ekran kartı
GTX 1050
İşlemci
İntel Pentium G4560
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce çok çok nadir olan bir sorun bu bilgisayarın resetlenme sorunu. Ancak şu sıralar aşırı sık olmaya başladı 2-3 saatte bir kendini resetliyor bilgisayar. Bilgisayarcıya gittim ve bana termal macunun kurumuş olduğunu yenılersek geçeceğini soyledi ve internette de bu çözümü görüyordum. İlk gün sorun olmasa da sonraki günler yine resetlenme sorunu sıklaşmaya başladı. Bu sorunu nasıl çozebilirim? Aşağıya bilgisayarımın özelliklerini bırakacağım. Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı: GTX 1050.

İşlemci: Intel Pentium g4560.

RAM: 16 GB.

Bende bu sorunu yaşıyordum, ısınmadan dolayıdır muhtemelen, termal mağcun değiştirmek işe yaramıyorsa BIOS üzerinden bir ayar vardı oradan değiştirebiliyor olmanız lazım ısınınca kapanıp kapanmamasını.

Biosdan CPB kapalı mıdır ?

İşlemcinizin derecesini kontrol eder misiniz boşta ne kadar oyunda ne kadar gibisinden?

Bende bu sorunu yaşıyordum, ısınmadan dolayıdır muhtemelen, termal mağcun değiştirmek işe yaramıyorsa BIOS üzerinden bir ayar vardı oradan değiştirebiliyor olmanız lazım ısınınca kapanıp kapanmamasını.
Isınınca kapansın tabii ki. Bu ayarla kesinlikle oynama , PC'yi alev aldırmak istemeyiz.

İşlemci 105 derecenin üstüne çıktığında belli bir süre 95 altına inmezse bilgisayar kendini kapatır. 105 derecede çalışan işlemci ya zarar görür ya da bilgisayara zarar verir. İşlemci soğutucunuz var mı?

BIOS'tan CPB kapalı mıdır?

İşlemcinizin derecesini kontrol eder misiniz boşta ne kadar oyunda ne kadar gibisinden?

Isınınca kapansın tabii ki. Bu ayarla kesinlikle oynama, PC'yi alev aldırmak istemeyiz.

İşlemci 105 derecenin üstüne çıktığında belli bir süre 95 altına inmezse bilgisayar kendini kapatır. 105 derecede çalışan işlemci ya zarar görür ya da bilgisayara zarar verir. İşlemci soğutucunuz var mı?

Bende o 95 değil daha alttaydı, eğer arkadaş kökten çözmek istiyorsa soğutma kalitesini arttırması gerek.

1659033958750.png

buradan bakabilirsiniz :) eğer işinize yararsa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz

Eki Görüntüle 1466957
buradan bakabilirsiniz :) eğer işinize yararsa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz
Zaten darboğaz olduğu soylenıyor bu ekran kartı ve ışlemcıyle,ne yapabılrıım duzeltmek için?

BIOS'tan CPB kapalı mıdır?

Isınınca kapansın tabii ki. Bu ayarla kesinlikle oynama, PC'yi alev aldırmak istemeyiz.

Merhaba, BIOS'tan fan Speed'i arttırdım sorun olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı