GTX 1050 sistem Dying Light 2 oynatır mı?

Dying Light serisinin çok sıkı hayranıyım. Tam benim için yapılmış bir atmosfer ve oynanışa sahip.
Dying Light 2 çıksın diye çok bekledim ama sanırım minimum 1050 Ti kart istiyor.
Ben de bu sebepten nasıl olsa PC kaldırmaz diyerek uzak durdum ama cidden seriyi o kadar seviyorum ki acaba denesem mi diye düşünmeden edemiyorum.

Ama bir yandan da oyun sistemi zorlayıp bozar diye korkuyorum. Oyunlarda optimizasyon yeteneği diye bir konu varmış ama bunlar benim hiç anlamadığım konular, ben basit bir kullanıcı olarak bu oyunun sistemi bozmasından, çok yüklenip ısıtmasından falan korkuyorum tam olarak neden korktuğumu ben de bilmiyorum. :)

Monster Abra A5 v15.4
i7 işlemci
GTX 1050 3 GB ekran kartı
8 GB RAM
237 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ya ben bunların hepsini izledim de yine de korkuyorum makineye ağır gelir sistemi bozar diye. Çünkü GTX 1050 videolarında Dying Light 2 GPU 99% kullanım yazıyor, bu ciddi bir şey mi?

Dying Light serisinin çok sıkı hayranıyım. Tam benim için yapılmış bir atmosfer ve oynanışa sahip.
Dying Light 2 çıksın diye çok bekledim ama sanırım minimum 1050 Ti kart istiyor.
Ben de bu sebepten nasıl olsa PC kaldırmaz diyerek uzak durdum ama cidden seriyi o kadar seviyorum ki acaba denesem mi diye düşünmeden edemiyorum.

Ama bir yandan da oyun sistemi zorlayıp bozar diye korkuyorum. Oyunlarda optimizasyon yeteneği diye bir konu varmış ama bunlar benim hiç anlamadığım konular, ben basit bir kullanıcı olarak bu oyunun sistemi bozmasından, çok yüklenip ısıtmasından falan korkuyorum tam olarak neden korktuğumu ben de bilmiyorum. :)

Monster Abra A5 v15.4
i7 işlemci.
GTX 1050 3 GB ekran kartı.
8 GB RAM.
237 GB SSD.

Acarain belki drop alirsin ara sira veya 40 50 fpa.

Monster Abra A5 v15.4
i7 işlemci.
GTX 1050 3 GB ekran kartı.
8 GB RAM.
237 GB SSD.

Icinden bile gecersin.

Acarain belki drop alirsin ara sira veya 40 50 fpa.

Icinden bile gecersin.
Sanırım burada 2 farklı mesa jvar ve ikisi de birbirine zıt gözüküyor.

Oynarım ama drop mu alırım yoksa sistem oyunu oynatmayı bırak dediğiniz gibi içinden bile mi geçer? :D
Anlayamadım.

%99 ekran kartı kullanımı olması gereken. İstenmeyen %99 CPU kullanımı. Ekran kartın çok ısınmıyorsa ne kadar kullanırsa kullansın problem olmaz.
Dying Light 2'yi yüklemedim sonuç ne olur bilmiyorum ama Far Cry 5, Metro Exodus gibi oyunlarda hiç ısınma problemi olmadı, özellikle GPU'da olmadı.

Peki bu bahsettiğiniz CPU 99% kullanımı ben de olur mu? i7 işlemci, 8 GB RAM..

%99 GPU kullanımı ekran kartından tam verim aldığını gösterir. Sıcaklık değerlerinde sorun yoksa 1 FPS alsan bile PC'ye bir şey olmaz.
Şimdiye kadar GPU sıcaklık problemi olmadı hiç. CPU ısınma da olmadı yani.

Sorun yoksa bilgisayara bir şey olmayacak. Bende sıcaklıl problemi yokken 20 FPS ile bitirdiğim oyunlar olmuştu. Sonuç bir şey olmadı.
Oyunu indirin, deneyin. Performans sıkıntısı yaşarsan iade edersin.
Yani en son oynadığım oyun Far Cry 4 ve 5.
En gördüğüm sıcaklıklar hatırladığım 78-80 o da en fazla gördüğüm CPU.
Genelde 68-75 derece arası değişir CPU.
GPU ise ondan daha az.

Sanırım siz oyunun ağır olması bilgisayara bir şey yapmaz önemli olan sıcaklıktır demek istiyorsunuz, ben de yazdım işte sıcaklık durumunu.

Tabi yazla beraber belki 80 dereceleri görürüz ama onu da akşam serinde oynarı, soğutucuyla oynayarak halletmeye çalışırız inşallah bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı