GTX 1050 sistem FIFA 21 FPS düşüşü

emres01

Hectopat
Merhaba. Steam'den FIFA 21 satın aldım. Oyun içinde uzun süreli droplar yiyorum. Bazıları 15-20 saniye bile sürebiliyor. FIFA 20'de hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Sistemime göre böyle droplar yemem normal mi?
Oyunu 1920x1080 çözünürlüğünde oynuyorum. Tüm ayarlar Ultra. MSAA 4X ve 60 FPS'e sabit.
Sistem özelliklerim: NVIDIA GTX 1050 4 GB. i5 8300H. 8 GB RAM. (Gaming notebook kullanıyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM kaynaklı olması muhtemel. Ancak yine de kullanımlar ve sıcaklıklar ne durumda ? Oyun SSD'de mi kurulu ?

RAM kaynaklı olması muhtemel. Ancak yine de kullanımlar ve sıcaklıklar ne durumda ? Oyun SSD'de mi kurulu ?
Hayır hocam zaten SSD mevcut değil. 15-20 saniyelik donmalar bana acayip geldi. Normalde 60 FPS aldığımı düşünüyorum bir sorun olmuyor. Sıcaklıklara bakacağım hocam şimdi.
RAM kullanım miktarı ne oyun içinde?
Hocam bazı değerler bu şekilde. Tam donduğu sırada attım yine bir 15-20 saniyelik donma oldu. 60 FPS de alıyordum. Dediğim gibi dondu ve fotoğrafını çektim.

Dosya Ekleri

• HMgIUZ8c (2).jpg
    HMgIUZ8c (2).jpg
    122,4 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:

Geri
Yukarı