Çözüldü GTX 1050 Sistem oyunları iyi oynatır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AslanOnbir

Hectopat
Şu şekil bir sistem kurdum.

GPU: Zotac GTX 1050 2 GB mını.
CPU: Intel Xeon X3440 stok.
RAM: DDR3 1333MHz 4x2 (8 GB) RAM.
PSU: 400W Aerocool VX serisi.
Anakart: Foxconn H55MXV.

Yüksek ayar takıntım yok ama cüzi bir miktarda güzel bir sistem toplamaya çalıştım ve merak ediyorum hangi ayarlarda oynatır diye. İşlemci ve ekran kartı ikinci el. Sorum ise şu günümüz oyunlarını medium High karışık olarak min 30 FPS'te oynatır mı? İşlemci FPS etkiler mi yoksa tam kullanabilmesi mi daha önemli? Teşekkürler.

Gunumuz oyunlari derken AAA oyunlari kast ediyorsaniz maalesef cogu oyunu 1080P cozunurlukte belirttiginiz grafik ayarlarinda oynatamaz.

Ornek olarak RDR2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gunumuz oyunlari derken AAA oyunlari kast ediyorsaniz maalesef cogu oyunu belirttiginiz grafik ayarlarinda oynatamaz.

Ornek olarak RDR2:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ya yok istisna olarak sormak istemedim, genel olarak sordum.

RDR2 ve Cyberpunk 2077 dışında 1080p çözünürlükte 30 FPS+ olarak hemen hemen her oyun için hala yeterli. İşlemcinin oyun içi performansa ekran kartı kadar etkisi olmasa da etkisi mevcut. İşlemcinin oyun içinde tam kullanılması pek iyi bir şey değil çünkü darboğaz göstergesidir.

RDR2 ve Cyberpunk 2077 dışında 1080p çözünürlükte 30 FPS+ olarak hemen hemen her oyun için hala yeterli. İşlemcinin oyun içi performansa ekran kartı kadar etkisi olmasa da etkisi mevcut. İşlemcinin oyun içinde tam kullanılması pek iyi bir şey değil çünkü darboğaz göstergesidir.
Yüreğime su serptiniz vallahi sağ olasınız. Aldığımdan beridir düşünüyorum lütfen iyi ayarlarda oynatsın diye. Allah razı olsun.

Cyberpunk, RDR 2 gibi oyunlarda ayarları en düşüğe çekmelisin. Grafik ve 60 FPS takintin yoksa iş görür gibi.
Yok zaten 768p çözünürlüğe sahibim. Sıkıntı değil. Oynayacağım oyunlar belli zaten HDD'den dolayı ama yine de sistemin gücünü merak ettiğim için sormak istedim çünkü internette çok fazla bilgi kirliliğine uğradım bu da açıkçası moralimi bozdu benim fakat sizin verdiğiniz cevaplar yüreğime su serpti ve mutlu oldum.

Yok zaten 768p çözünürlüğe sahibim. Sıkıntı değil. Oynayacağım oyunlar belli zaten HDD'den dolayı ama yine de sistemin gücünü merak ettiğim için sormak istedim çünkü internette çok fazla bilgi kirliliğine uğradım bu da açıkçası moralimi bozdu benim fakat sizin verdiğiniz cevaplar yüreğime su serpti ve mutlu oldum.
İnternette yazılanlara göre yorum yaparsak RTX 3080 ve altı ekran kartından sayılmıyor maalesef. Voltaj vermeden yapacağınız hafif bir OC ile daha iyi değerler alınabilir.

Şu şekil bir sistem kurdum.

GPU: Zotac GTX 1050 2 GB mını.
CPU: Intel Xeon X3440 stok.
RAM: DDR3 1333MHz 4x2 (8 GB) RAM.
PSU: 400W Aerocool VX serisi.
Anakart: Foxconn H55MXV.

Yüksek ayar takıntım yok ama cüzi bir miktarda güzel bir sistem toplamaya çalıştım ve merak ediyorum hangi ayarlarda oynatır diye. İşlemci ve ekran kartı ikinci el. Sorum ise şu günümüz oyunlarını medium High karışık olarakmin 30 FPS'te oynatır mı? İşlemci FPS etkiler mi yoksa tam kullanabilmesi mi daha önemli? Teşekkürler.

Arkadaşim kullanıyor LoL de ful ayarda 120 FPS alıyor GTA'da 80.

Yeni konular

Geri
Yukarı