GTX 1050 sistem yükseltme

Mehmetdeniz211

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba geçenlerde 2. el düşük sistemli ucuz PC buldum aldım. Sistem özellikleri şu şekilde.
Anakart: MSI Z97 Gaming 5
Ekran kartı: GTX 1050.
RAM: 4x4 = 16.
İşlemci: i5 4. nesil.

Hedefim işlemci ve ekran kartını yükseltmek öyle yüksek sistem gereksinimli oyun oynamıyorum zaten ama anakartın hangi ekran kartı ve işlemciyi desteklediğini de bilmiyorum yardımcı olursanız çok iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba geçenlerde 2. el düşük sistemli ucuz PC buldum aldım. Sistem özellikleri şu şekilde.

Hedefim işlemci ve ekran kartını yükseltmek öyle yüksek sistem gereksinimli oyun oynamıyorum zaten ama anakartın hangi ekran kartı ve işlemciyi desteklediğini de bilmiyorum yardımcı olursanız çok iyi olur.

İşlemcinin tam adına bakar mısınız?
Alt bardan veya CTRL alt del tuşlarıyla Görev Yöneticisi'ni açın performansa girin orada tam ismi yazar.

i7 4790 geçip GTX 1660 geçebilirsin veya AMD RX 6500 de güzel bir tercih olur.

Aynen benim i5 2500'den bir tık önde bir işlemci i7 4000 Serisi bir ürün alıp ekran kartını yükseltebilirsiniz. Böylece anakart ve RAM masrafı çıkmaz.

İkinci el piyasasından daha uyguna bulabilirsiniz. Ben o şekilde bulup, bir kardeşime yardımcı olup, hediye sistem toplamıştım. Sizde öyle yapın derim. Sizin sistem için en tepe model bu işlemci.

Bu soğutucuyla beraber 3000'e veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı