Çözüldü GTX 1050 sistemde ETS 2 kasıyor

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 100
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
RAM
8 GB 2400 MHz DDR4
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1050 ve Intel UHD Graphics 620
İşlemci
Intel Core i7-8565U CPU @ 1.80 GHz
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım bu oyun için fazlasıyla yeterli olduğu halde oyun kasıyor. 60 FPS de geçmiyor. Kasmalar çok sinir ediyor. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok şükür zor da olsa sorunu çözebildim.

Çözümü şu şekilde;

- Format atıp temiz kurulum yaptım.

- NVIDIA sürücüsünü falan güncellemedim, Game Ready sürücüsünü de kurmadım kurmam da. Sabit 60 FPS olması çok daha iyi. Ben en başta kötü sanıyordum da, 100 FPS falan olunca biraz kasıyor.

Yani i7-8565U kötü değilmiş. Oyun oynayamazsınız dediniz, şimdi en ufak bir kasma bile yok. Gayet de akıcı.
Kapattım. Bu sefer FPS arttı. Sabit 60 FPS sorunu çözüldü. Ama kasmalar yine var.

Oyunda bir sorun olmali. Diger oyunlarda kasma oluyor mu? En son cozum bence format ama simdilik oyunu sil yukle yapabilirsin internet hizliysa. Ben cok anlayamadim bu sorunu o kadar kasma sorunu cozmus olmama ragmen.

Oyunda bir sorun olmali. Diger oyunlarda kasma oluyor mu? En son cozum bence format ama simdilik oyunu sil yukle yapabilirsin internet hizliysa. Ben cok anlayamadim bu sorunu o kadar kasma sorunu cozmus olmama ragmen.
Roblox da kasıyor. Format attım ama sorun düzelmedi. İnternetten de olduğunu sanmıyorum.

Roblox da kasıyor. Format attım ama sorun düzelmedi. İnternetten de olduğunu sanmıyorum.

Ben de BlueStacks'te oyun oynarken kasıyordu maalesef. Sağ olsun bir abim geldi bakti ve benim bilgisayarım 8 çekirdek ancak 1 çekirdeğini kullanabiliyormuşum sadece. Siz de buna bir bakabilirsiniz nereden bakıldığını unuttum.

Ben de BlueStacks'te oyun oynarken kasıyordu maalesef. Sağ olsun bir abim geldi bakti ve benim bilgisayarım 8 çekirdek ancak 1 çekirdeğini kullanabiliyormuşum sadece. Siz de buna bir bakabilirsiniz nereden bakıldığını unuttum.
Ben de nasıl bakıldığını bilsem bakarım da keşke benim de öyle bir abim olsa. :)

Yanlış bilgi
Dur bir dk. MSConfig yaz arama yerine, oradan onyukleme ve alttan gelismis secenekler de ve soyle bir yer olacak. Oradan ne kadar oluyorsa o kadar yap.

Dosya Ekleri

• IMG_20230202_214642_463.jpg
    IMG_20230202_214642_463.jpg
    265,8 KB · Görüntüleme: 25
Benim i5 2500'den daha zayıf bir işlemci kasması normal? Ama overclock yaparsanız kasma azalır.

Benim i5 2500'den daha zayıf bir işlemci kasması normal? Ama overclock yaparsanız kasma azalır.

Yukarıda attıgımı kastettiysen o benimki, konu sahibinin i7 8.nesil var nasıl seninkinden zayıf?

Yukarıdaki hiçbir şeyi okumadım 1. sayfaya baktım hemen yazdım ve şu user benchmark sitesinden baktım.
Ben buraya baktım overclock olmadan zayıf ancak dedim ki overclock yaparsan kasmaz.

Yukarıda attıgımı kastettiysen o benimki, konu sahibinin i7 8.nesil var nasıl seninkinden zayıf?

AMD'nin 8 çekirdekli FX 8350 çok çekirdekli ancak zayıf bir işlemci nesiliyle performansı veya çekirdeğiyle performansı belirlenmez.

Oyun içi MSI Afterburner'dan fotoğraf atabilir misniz?
CPU kullanımı, GPU kullanımı, sıcaklık.

Yeni konular

Geri
Yukarı