GTX 1050 sistemde görüntü gelmemesi

Hyena

Hectopat
Daha fazla  
4 ay önce MSI GAMING X 1050 almıştım gayet güzel çalışıyordu fakat şimdi görüntü gelmiyor kasa çalışıyor ama klavye ve farede de ışık yok.
Arkadaşımın bilgisayarında denedim onda sorun çıkarmadan çalıştı acaba bende çalışmamasının sebebi nedir?
Anakart: Gigabyte F2A68HM-DS2 AMD FM2+ DDR3 S+V+GL mATX

PSU:
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem açılmıyorsa, monitörünüze görüntü gelmiyorsa ve klavye ışığınız yanmıyorsa (caps lock ile kontrol edebilirsiniz) ilgili sorun grafik işlem birimiyle alakalı değildir. Bu bir kenara 12v kanalından 96 watt güç verebilen (onuda vereceği belirsiz) hurdalık bir güç kaynağı ile bu sistemi kullanmaya çalışıyorsunuz. Zaten GTX 1050'nin 75 watt TDP değeri var. Diğer bileşenleri saymıyorum bile. Güç kaynağınız en acilinden değişecek. Sisteminize 12v kanalından en az 230 watt veren verimli bir güç kaynağı gerekiyor. Eğer şanslıysanız sadece güç kaynağı arızalanmıştır. Güç kaynağı tam yükte arızalandığı zaman gücü çok dalgalı verir ve kendisinin gideceği yere birilerini de çeker. Yeni güç kaynağı aldığınız zaman eğer görüntü almayı başarıp sorunsuz şekilde kullanırsanız kendinizi şanslı saymalısınız.

Sistem açılmıyorsa, monitörünüze görüntü gelmiyorsa ve klavye ışığınız yanmıyorsa (caps lock ile kontrol edebilirsiniz) ilgili sorun grafik işlem birimiyle alakalı değildir. Bu bir kenara 12v kanalından 96 watt güç verebilen (onuda vereceği belirsiz) hurdalık bir güç kaynağı ile bu sistemi kullanmaya çalışıyorsunuz. Zaten GTX 1050'nin 75 watt TDP değeri var. Diğer bileşenleri saymıyorum bile. Güç kaynağınız en acilinden değişecek. Sisteminize 12v kanalından en az 230 watt veren verimli bir güç kaynağı gerekiyor.
Şimdi pcye 250 wattlik bir güç kaynağı daha bağladım şuan çalışıyor fakat monitörde ince çizgiler gidip geliyor buna yapılabilecek birşey varmı ?

Monitörünüz sadece analog destekli ise ve aktif adaptör kullanıyorsanız sorunun kaynağı bu olabilir. Ekran kartınızı çıkarıp görüntüyü anakarttan almayı deneyin ve onboard grafik sürücüsünü kurup deneyin. Sorun devam ederse aktif adaptörde, ara kabloda, monitörde, grafik kartında veya güç kaynağının dalgalı güç beslemesinde sorun oluşmuş olabilir. Bunları deneyin.

Monitörünüz sadece analog destekli ise ve aktif adaptör kullanıyorsanız sorunun kaynağı bu olabilir. Ekran kartınızı çıkarıp görüntüyü anakarttan almayı deneyin ve onboard grafik sürücüsünü kurup deneyin. Sorun devam ederse aktif adaptörde, ara kabloda, monitörde, grafik kartında veya güç kaynağının dalgalı güç beslemesinde sorun oluşmuş olabilir. Bunları deneyin.
Onboard ekran kartı yok muhtemelen VGA dönüştürücüdendir.
Teşekkürler çok yardımcı oldunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı