GTX 1050 sistemde LoL FPS düşmesi

Ama dostum SSD'lerin FPS'ye etkisi yok diye biliyorum ama yine de alırım. 860 EVO 250 GB buldum Letgo'da 300TL'ye bu da işimi görür mü ben sadece LoL oynuyorum başka hiçbir oyun bilmem.

Oyunlara etkisi yok zaten sadece oyunlar daha hızlı açılır kısacası bilgisayardaki her şey hızlanır peki Windows da kasmalar oluyor mu?

Oyunlara etkisi yok zaten sadece oyunlar daha hızlı açılır kısacası bilgisayardaki her şey hızlanır peki Windows da kasmalar oluyor mu?
evet hocam yavaş açılıyor ve nadiren kasıyor sanırım ssd alcam çok fark ediyormuş bilgi edindim windowsu ssdye aktarıcam, oyunuda hddye. benim anakartım sata 3 ile uyumlu ve sata 3 lerde fark daha fazla hissediliyormuş sanırım. oyunu fps arttırmasa bile işlemciyi ve windowsu rahatlatır geç ısınır belki oyunda düzelir bilmiyorum ama denemek lazım yıl olmuş 2022 bende ssd yok :D

Evet hocam yavaş açılıyor ve nadiren kasıyor sanırım SSD alacağım çok fark ediyormuş bilgi edindim Windows'u SSD'ye aktarıcam, oyunuda HDD'ye. Benim anakartım SATA 3 ile uyumlu ve SATA 3'lerde fark daha fazla hissediliyormuş sanırım. Oyunu FPS arttırmasa bile işlemciyi ve Windows'u rahatlatır geç ısınır belki oyunda düzelir bilmiyorum ama denemek lazım yıl olmuş 2022 bende SSD yok :D

Evet o zaman disk ölmeye başlamış demektir artık bence SSD'i alabilirsin.

Geri
Yukarı