Çözüldü GTX 1050 sistemde monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lastdarkwave

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 7100 3.9Ghz / RX580 8GB / 16 GB DDR4 RAM / 1TB+500GB HDD / MSI MAG A600DN 600W 80+ PSU
Meslek
Ögrenci
RAM
2GB
SSD veya HDD modeli
500GB Seagate
Ekran kartı
GTX 1050-GT 210
Anakart
Foxconn 2a8c
İşlemci
E5800
Merhaba, öncelikle kullandığım kasa bayağı eski bir kasa. Kasayı 2-3 ay sonra çalıştırıp içindeki bilgilerimi kontrol etmek için açmak istedim fakat kasayı bağlandığımda monitöre görüntü gelmiyor. Ekran kartını çıkarıp takmayı, başka ekran kartı takmayı, anakartın girişine takmayı denedim fakat sonuç alamadım. İşin acayip yani kasa çalışıyor fanlar dönüyor ama klavye mouse takılı olmasına rağmen ışıkları 10 dakika geçti halen yanmadı. Şu an kasa boş boş çalışıyor ama halen ekran gelmiyor. Nasıl düzeltebilirim?

Öncelikle GTX 1050 sistem değil bilgisayarım. Yanlış yere çekmeyelim konuyu sayın moderatörler.

Son düzenleme:
Çözüm
Her iki ekran kartından da sorunsuzca görüntü alabiliyor musunuz? Sorununuz açmaya çalıştığınız sistemde hiç bir şekilde görüntü alamamanız ve hatta sisteminizin başlatılamaması mı? Yani BIOS ekranı geliyor mu yoksa gelmesini bekliyorsunuz ama klavye ve mouse da dahil olmak üzere hiç bir parçaya güç gelmiyor, sistem tam olarak açılmıyor mu? Ekran kartlarınız normal kasanızda sorunsuz çalışıyorsa kusura bakmayın yanlış anlamışım.
Yok hocam ben ekran kartının çalıştığını belirtmemisim benim hatam. Sorunum şu ki. Bilgisayar güc alıyor fanlar dönüyor ama ne monitöre ekran geliyor ne de mouse ve klavyeye. Öylece kalıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. PSU mu sorunlu yoksa anakarta tam mi güç gitmiyor. Yoksa girişleri mi bozuldu?

Sorun çözülmüştür.
Çözüm: İçinizden gelen güç ve sinir krizinin gücü ile kasaya hem kafa hemde tekme atın. İyi günler.
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarım @kasikciserhad @prex teşekkürlerimi iletirim.
Her iki ekran kartından da sorunsuzca görüntü alabiliyor musunuz? Sorununuz açmaya çalıştığınız sistemde hiç bir şekilde görüntü alamamanız ve hatta sisteminizin başlatılamaması mı? Yani BIOS ekranı geliyor mu yoksa gelmesini bekliyorsunuz ama klavye ve mouse da dahil olmak üzere hiç bir parçaya güç gelmiyor, sistem tam olarak açılmıyor mu? Ekran kartlarınız normal kasanızda sorunsuz çalışıyorsa kusura bakmayın yanlış anlamışım.
Yok hocam ben ekran kartının çalıştığını belirtmemisim benim hatam. Sorunum şu ki. Bilgisayar güc alıyor fanlar dönüyor ama ne monitöre ekran geliyor ne de mouse ve klavyeye. Öylece kalıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. PSU mu sorunlu yoksa anakarta tam mi güç gitmiyor. Yoksa girişleri mi bozuldu?

Sorun çözülmüştür.
Çözüm: İçinizden gelen güç ve sinir krizinin gücü ile kasaya hem kafa hemde tekme atın. İyi günler.
Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarım @kasikciserhad @prex teşekkürlerimi iletirim.

Son düzenleme:
Çözüm
Sorun çözülmüştür.
Türk usulü çözüm olmuş hocam. Bir daha bu sorunla karşılaşırsam diye aklımda tutayım. Çare tükenirse iki tokat iki tekme.

Yeni konular

Geri
Yukarı