Çözüldü GTX 1050 Ti (4 GB) FX-8300 GTA V FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

eskrate

Hectopat
Selamlar 1050 Ti FX 8300 bir sisteme sahibim. Eskiden GTA V'i akıcı bir biçimde oynayabiliyordum fakat şu aralar 20 - 30 FPS arasında Max 50 görüyorum oda Single oynarken. Online oynarken 30 20 arası. Bu gördüklerim en iyi değerler her ayarı denedim ama bir fayda etmedi. GeForce expten optimize ettim fakat onda daha da vahim bir durum söz konusu. BIOS'um güncel 1080P oynuyorum.

Screenshot_1.png

Screenshot_5.png

Screenshot_4.png

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlgilenen herkese teşekkürler sorunu çözdüm. BIOS pilini sıfırladım ve işlemci fanında biriken tozları aldım. Ardından fön makinesinin soğuk ayarında kasaya hava tuttum. Bunları yaptıktan sonra en yüksek ayarlarda 50 FPS sabit alıyorum. Online kısmında ise 40 - 50 arası FPS alıyorum. Ayarları en düşüğe çektiğimde minimum 75 FPS maksimum 120 FPS alıyorum. Online kısmında ise 55 FPS sabit yer yer 60 - 70 arası gidip geldiği oluyor. Diğer oyunlarda da gözle görünür bir artış var.
Driverları tam bir şekilde kaldırıp eski driverları yükle. Yeni driver ayrı külfet getirir.
Harddiskte sorun yoktur umarım. Kolay gelsin.
Birde malware scanner la bir tara derim. İnternete girince olduğu için.

Selamlar 1050 Ti FX 8300 bir sisteme sahibim. Eskiden GTA V'i akıcı bir biçimde oynayabiliyordum fakat şu aralar 20 - 30 FPS arasında Max 50 görüyorum oda Single oynarken. Online oynarken 30 20 arası. Bu gördüklerim en iyi değerler her ayarı denedim ama bir fayda etmedi. GeForce expten optimize ettim fakat onda daha da vahim bir durum söz konusu. BIOS'um güncel 1080P oynuyorum.

Eki Görüntüle 510715

Eki Görüntüle 510719

Eki Görüntüle 510718

Eki Görüntüle 510717

Eki Görüntüle 510716

Anti virüs programı ile PC'yi tarayın, dosya yöneticisi ile arka planda çalışan boş beleş programların dosya konumuna gidip onları silin ya da en kötü ihtimalle bilgisayarınızda parça değiştirmeyecekseniz oyunları yedekleyip bilgisayara format atabilirsiniz sonra Steam'i kurup bir oyunu yüklemeye başlayın yedeği alıp Steam'deki oyunların bulunduğu yere atın ve evet işte bu! Artık bilgisayarınız yeniden doğdu fakat! Format atarken ürün anahtarlarınızı almayı unutmayın sonra yeni hesap açmak zorunda kalırsınız ve parçalarınıza güveniyorsanız overclock deneyebilirsiniz.

Ben de 1050 Ti sahibiyim ve en yüksek ayarlar (çimenler ve gölgeler High), 1680x1050 çözünürlük ve MSAA kapalı şeklide Online'da 70 FPS alıyorum. Aldığınız değerler anormal gibi gözüküyor (20-30 FPS).
Oyundayken arkada çalışan ağır yazılımlar vb. var mı? Varsa kapatın onlardan da kaynaklanıyor olabilir.

Windosun ayarlar kısmından RAM'in ne kadar ona bak. O ekranlardan anlamama ama orada 4 GB gözüküyor. Sanal bellekde yapabilirsin.

İlgilenen herkese teşekkürler sorunu çözdüm. BIOS pilini sıfırladım ve işlemci fanında biriken tozları aldım. Ardından fön makinesinin soğuk ayarında kasaya hava tuttum. Bunları yaptıktan sonra en yüksek ayarlarda 50 FPS sabit alıyorum. Online kısmında ise 40 - 50 arası FPS alıyorum. Ayarları en düşüğe çektiğimde minimum 75 FPS maksimum 120 FPS alıyorum. Online kısmında ise 55 FPS sabit yer yer 60 - 70 arası gidip geldiği oluyor. Diğer oyunlarda da gözle görünür bir artış var.

Çözüm
AMD ile Ryzen ile tanışanların bilmediği şey; FX işlemciler için 68 derece aşırı yüksek bir değer.
Hatta 75 derecenin üstünde sistem kendini kapatır. Mümkünse termal macunu da yenileyin.

Merhaba sorunu geç gördüm 760 çipset serisi anakartlarin fx 6000 ve 8000 serisi işlemcilerde sensör sorunu verdiğinde işlemci frekansını kısıp öyle çalıştırma durumu var sen şuanda ekran kartının gücüyle oynuyorsun oyunu 970 çipset serisi anakart bulup orda dene birde çünkü ayni sorunu bende msi 760 gm serisi anakartta yaşıyordum belki aynı sorunda olmayabilir baska oyunlarda denedin mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı