GTX 1050 Ti 8 GB RAM Minecraft Düşük FPS Sorunu

Makaleler
4
Yer
Denizli
i7 7700 1050ti bilgisayara sahibim 8 GB RAM var ancak shader yüklediğimde 60 FPS alıyorum.
Diyeceksiniz bu neden oynuyor şimdiki oyunlardan sıkıldım hep savaş strateji 10 yıldır oyun oynuyorum biraz daha oynadığım oyunları değiştireyim dedim böyle karar aldım.
Neyse FPS sorununu hala anlamış değilim yardımcı olabilecek varsa yazarsanız çok mutlu olurum.
Oyun içinden RAM verdiğimde Error java virtual machine vb. bir hata alıyorum.
Şimdi videosunu izledim 1050Ti ekran kartı kullanan arkadaş 4 GB RAM'e sahip 300 FPS alıyor ben normal 180 FPS alıyorum.

Dosya Ekleri

• 123asd.PNG
    123asd.PNG
    11,9 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat butonuna sağ tıklayarak ya da Windows+R tuşu ile çalıştır aç.
Çalıştır arama kutusuna ''Dxdiag'' yazıp tamam bas.
Screenshot_1.png
Açılan arayüzdeki tüm sekmelerin ekran görüntülerini Lightshot ile çekerek buradan paylaş.
Lightshot — ekran alıntısı aracı Mac & Win için

Bu ekran kartı için düşük ya da ortalama bir shader kullanırsan 60 üstü bir FPS alırsın.
Shader oyuna harici grafik seçeneği sunduğundan asla istikrarlı çalışmayacaktır.
İzlediğin video eski olabilir ya da oynadığı sürüm farklıdır.

Ayriyeten korsan oyun kullandığın için ayarları değiştirdiğinde hata verdiğini varsayıyorum.
Oyunu satın alarak bu sorunu çözebilirsin.
Minecraft Satın Al - Mağaza
Screenshot_2.png

Son düzenleme:
İlk olarak oyunun 1050ti ile çalıştığından emin olunuz (varsa intel graphics'le açıyor olabilir) ikinci olarak, ram vermeme sorununuz: Bilgisayarınız 64 bit ve sizdeki java sürümü 32 bit bu yüzden olmuyor, yüklü olan java'yı kaldırıp internetten 64 bit sürümü yüklerseniz sorun gidecektir daha fazla ram verebilirsiniz. Daha çok ram vermek fps sorunu için işe yarabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı