GTX 1050 Ti alınır mı?

Dostum Vatan da GTX 1050 1600TL 1650S. 1900TL?
Bizi Vatan Bilgisayar mı ilgilendiriyor sence burada? İsteyen istediği fiyata koyar, burası serbest piyasa. Konuyu okumadan "dan" diye atlayan sensin, en uygun fiyatları karşılaştırmaktan aciz olan sensin, halen daha neyi savunmaya çalışıyorsun anlayamadım?

İkinci el alıyorsan 1050 ti yerine o fiyata rahatlıkla rx 570 bulursun.Ciddi performans farkı var önerim rx 570 ama 1050 ti da kötü değil.

Ben hala ne demek istediğini anlamadım. Ben 800 liraya alacağım Vatan isterse 10000 liraya satsın o benim umrumda değil. Sen en fazla 1000 liraya 1650S bulabiliyor musun? Bulabiliyorsan at da alalım 😀

N11'den ASUS'un GTX 1050sine bak.
Bir de 1650S'ye bak. Öyle çok bir fiyat farkı görüyor musun? Bu arada kaçıncı kere söyleyişim, ben sana ekran kartı önermiyorum bende bilmiyorum 800TL 1650S onu da konuşmuyorum zaten. Ben 1050 ile 1650S arasında fazla fiyat farkı olmadığını açıkladım ne alıyorsan al.

1050Ti Gaming (X olmayan) modeli almayı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla soğutması çok iyi ve çok hoş görünen bir kart. Bunlar hariç kartın bilmem gereken bir dezavantajı var mıdır?
1050 Ti Gaming X (X OC değil) modelini kendim kullanıyorum. Soğutması gayet yeterli. Birçok oyunda zaten fan açmıyor ekran kartı. Sıcaklık olarak ise genellikle 65 derece civarında takılıyor. Şimdiye kadar 1080p 60FPS'te zorlandığını görmedim. Yalnız bazı oyunlarda AA kapatman gerekebilir, onun dışında rahat rahat oyun oynayabilirsin. Soğutma açısından zorluk çekmezsin.

Ama MSI'in yazılımlarını kesinlikle kurma. Düzgün çalışmadıkları gibi arada çöküp seni gıcık bile edebilirler. Sisteme yük bindirmeleri konusuna ise girmiyorum bile.
N11'den ASUS'un GTX 1050sine bak.
Bir de 1650S'ye bak. Öyle çok bir fiyat farkı görüyor musun? Bu arada kaçıncı kere söyleyişim, ben sana ekran kartı önermiyorum bende bilmiyorum 800TL 1650S onu da konuşmuyorum zaten. Ben 1050 ile 1650S arasında fazla fiyat farkı olmadığını açıkladım ne alıyorsan al.
Kardeşim, algıda seçiciliğin mi var? Serbest piyasa dedik burası, az önce fiyatları içeren linki de attım. 1250 liradan başlıyor sıfır GTX 1050 Ti'ler, bize ne 1400 1500 1600 liradan satan satıcılardan? Burası serbest piyasa, çıkarır koyarım bende 2000 liradan, almak isteyen alır. Önemli olan en ucuz olan modelleri karşılaştırıp fiyat sınıfını karşılaştırmak. GTX 1650 Super'in sıfırının en ucuz modeli 1900 liradan başlıyor. Aradaki fiyat farkı 600 lira, karşılaştırdığın diğer kartın tam %50 kadar daha fazlası. Anlayabiliyor musun? Algılayabiliyor musun? Azıcık mantıklı konuşup, konulara okuyarak mesaj atın. Mesajınızı mantıklı yerlerde kasın. Hele ki konuyu açan arkadaş ikinci el fikri sormuşken, ne diye sıfırı 1900 liradan başlayan bir ekran kartını araya dahil ediyorsun? Desen ki "Bak bu kart var ikinci eli 1200 1300 lira civarında, eğer bütçeni çıkartabiliyorsan bunu al, daha iyi." kimsenin sana sesi çıkmayacak.

Son düzenleme:
Dostum Vatan da GTX 1050 1600TL 1650S. 1900TL?
Konu sahibinin bütçesi 800 TL civarı, kartı 2. el alacak. Senin dediğin kartların sıfır fiyatları arasındaki farktan konu sahibine ne? 800 TL'ye 2. elde 1650S alabilecekse link ver, yoksa sıfır fiyatlarıyla konu sahibinin alakası yok. Boşuna yaptığın hatanı devam ettiriyorsun, bütçeyi göremedim ondan dolayı sıfır fiyatlarına bakarak öneri yaptım de geç.

1050 Ti Gaming X (X OC değil) modelini kendim kullanıyorum. Soğutması gayet yeterli. Birçok oyunda zaten fan açmıyor ekran kartı. Sıcaklık olarak ise genellikle 65 derece civarında takılıyor. Şimdiye kadar 1080P 60FPS'te zorlandığını görmedim. Yalnız bazı oyunlarda aa kapatman gerekebilir, onun dışında rahat rahat oyun oynayabilirsin. Soğutma açısından zorluk çekmezsin.

Ama MSI'in yazılımlarını kesinlikle kurma. Düzgün çalışmadıkları gibi arada çöküp seni gıcık bile edebilirler. Sisteme yük bindirmeleri konusuna ise girmiyorum bile.

Kardeşim, algıda seçiciliğin mi var? Serbest piyasa dedik burası, az önce fiyatları içeren linki de attım. 1250 liradan başlıyor sıfır GTX 1050 Ti'ler, bize ne 1400 1500 1600 liradan satan satıcılardan? Burası serbest piyasa, çıkarır koyarım bende 2000 liradan, almak isteyen alır. Önemli olan en ucuz olan modelleri karşılaştırıp fiyat sınıfını karşılaştırmak. GTX 1650 Super'in sıfırının en ucuz modeli 1900 liradan başlıyor. Aradaki fiyat farkı 600 lira, karşılaştırdığın diğer kartın tam %50 kadar daha fazlası. Anlayabiliyor musun? Algılayabiliyor musun? Azıcık mantıklı konuşup, konulara okuyarak mesaj atın. Mesajınızı mantıklı yerlerde kasın. Hele ki konuyu açan arkadaş ikinci el fikri sormuşken, ne diye sıfırı 1900 liradan başlayan bir ekran kartını araya dahil ediyorsun? Desen ki "bak bu kart var ikinci eli 1200 1300 lira civarında, eğer bütçeni çıkartabiliyorsan bunu al, daha iyi." Kimsenin sana sesi çıkmayacak.

Tamam biyolog abi bir daha oku mesajımı.

İkinci el alıyorsan 1050 Ti yerine o fiyata rahatlıkla RX 570 bulursun. Ciddi performans farkı var önerim RX 570 ama 1050 Ti'da kötü değil.
RX 570 var ama mining kartı mı, Wattman sorunu olur mu falan diye biraz uzaklaştım. Zaten işlemci de herhalde bazı oyunlarda RX 570 kartı tam besleyemeyecek.

Bir de PSU meselesi var. Üstte de demiştim 1050Ti alırsam ucuza VX Plus 400W takıp kullanırım ama RX 570 alırsam ya PSU için en az 100TL fazla vereceğim ya Power Boost PSU kullanacağım.

Yine de %30 FPS farkı az değil. Kendisi seçeneklerim arasında.

Geri
Yukarı