GTX 1050 Ti ani FPS düşüşleri

SudaYürüyen

Centipat
Hangi oyun olursa olsun her oyunda sürekli ama sürekli FPS düşmesi yiyorum. Darboğaz falan yok, PSU da yeterli ama durduk yere FPS düşmesi yiyorum. Özelliklede oyuna ilk girdiğimde ilk 1 saat aşırı derecede drop yiyorum. Oyunda zaman geçtikçe drop yemeler azalıyor fakat yine de rahatsız edecek derecede çok. CS:GO'dan tutun PUBG'ye kadar FPS düşmesi yiyorum, MSI Afterburner'dan kontrol ettiğimde ise mesela ekran kartı %80 kullanımda 70 80 FPS veriyor iken PUBG de bir anlık %0'a %10'a falan düşüyor ve FPS'in içine ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Araştırdığım kaynaklarda kayıt defterinden gamedw diye bir şeyleri 0'a çektim, disk kullanımını falan kontrol ettim fakat hiçbir şey bulamadım.

GTX 1050 Ti.
Intel i7 4770.
8 GB RAM.
240 GB SSD ve 1 TB HDD.
Windows 10.

İşlemcin çok eski. İşlemci + anakart + RAM güncellemesi vakti gelmiş gibi gözüküyor. Sadece ekran kartını yenilemek gibi bir düşünceye kapılma çünkü yeni nesil ekran kartlarını bu işlemcinin kaldırması mümkün değil.
Piyasada alabileceğin en uygun ve aynı zamanda performanslı üçlü bu şekilde. Bütçe artarsa tabi daha iyi parçalar da alınabilir ama şu an yaşadığın sorunu bu üçlü çözecektir.

Hangi oyun olursa olsun her oyunda sürekli ama sürekli FPS düşmesi yiyorum. Darboğaz falan yok, PSU da yeterli ama durduk yere FPS düşmesi yiyorum. Özelliklede oyuna ilk girdiğimde ilk 1 saat aşırı derecede drop yiyorum. Oyunda zaman geçtikçe drop yemeler azalıyor fakat yine de rahatsız edecek derecede çok. CS:GO'dan tutun PUBG'ye kadar FPS düşmesi yiyorum, MSI Afterburner'dan kontrol ettiğimde ise mesela ekran kartı %80 kullanımda 70 80 FPS veriyor iken PUBG de bir anlık %0'a %10'a falan düşüyor ve FPS'in içine ediyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Araştırdığım kaynaklarda kayıt defterinden gamedw diye bir şeyleri 0'a çektim, disk kullanımını falan kontrol ettim fakat hiçbir şey bulamadım.

GTX 1050 Ti.
Intel i7 4770.
8 GB RAM.
240 GB SSD ve 1 TB HDD.
Windows 10.

hocam ekran kartı ısıdan dolayı olabilir termal macun yenilemeni öneririm ve driver güncellemesi yap overlock varsa kapat

İşlemcin çok eski. İşlemci + anakart + RAM güncellemesi vakti gelmiş gibi gözüküyor. Sadece ekran kartını yenilemek gibi bir düşünceye kapılma çünkü yeni nesil ekran kartlarını bu işlemcinin kaldırması mümkün değil.
Piyasada alabileceğin en uygun ve aynı zamanda performanslı üçlü bu şekilde. Bütçe artarsa tabii daha iyi parçalar da alınabilir ama şu an yaşadığın sorunu bu üçlü çözecektir.

Hocam hiç bütçem yok hiçbirini alamam. Şu an bir de işlemcinin FPS dropa yol açtığını hiç düşünmüyorum. Sürekli stabil şekilde çalışıyor ve kasada önceden kullandığım ekran kartında hiç drop yemiyordum, GT 420'di evet kötü ama drop yedirtmiyordu. Kasada güç anlamında da bir sıkıntı yok hepsi gerekli gücü çekebiliyor. Tam güçte rahat bir şekilde çalışabiliyor ekran kartı daha 80 dereceyi de geçmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı