GTX 1050 Ti sistemde ani FPS düşüşleri

Sistem.
  • Ryzen 3 3200G.
  • GTX 1050 Ti.
  • 16 GB RAM 3000MHz.
  • Gigabyte A32mh.
  • 500W PSU.
GTA 5, Forza Horizon 4, Stranded Deep bu oyunlarda FPS düşüşleri oluyor. Oyunlar orijinal ve High ayarda hepsi. 1440x900P'de oynuyorum. GTA'da arabaya binip hız yapınca 75 FPS'den 50 FPS'ye kadar düşüyor. Forza'da ise 75 FPS'den 60 FPS'ye düşüyor. Oyunların hepsi HDD'de ve HDD'ler bayağı eski. Sorun neden kaynaklı? İşlemcinin termal macununu değiştiriyordum ve anakarta soğutucuyu oturtturamadım ve biraz güç uygulayınca oldu. Bu nedenle olmuş olabilir mi? Anakarta falan zarar mı verdim? Veya sorun başka ise nedir?

Genellikle 1050 ve Ti modelleri yorgun oluyor ama 2. el mi aldınız ekran kartını?
Kenara çeksin iki nefes aldırsın kendine gelir belki. 😂 İkinci el araba alıyor sanki.
GTX1050ti bırak yorulmayı ısınmıyor bile. Bende OC modeli var yazın en sıcak günlerinde bile 60 dereceyi geçtiğini görmedim şu anda 55 derecede saatlerce oynadım. Güç tüketimi düşük, çip üzerinden geçen akım düşük, gerilim az. Niye yoruluyormuş GTX1050ti.
Ani FPS düşüşlerinin sebebi işlemcin kardeşim. Ben eGPU için almıştım, olmadı sonra üzerine sistem dizdim. RAM ya da işlemcim düşükken ani düşüşler oluyordu. İkisini de yükselttikten sonra takılma falan kalmadı.
Ha hiç mi takılma, donma olmaz. Oyunun grafik kalitesi bellidir. Oyun akıcıyken ani takılmalar oluyorsa bu ekran kartıyla ilgili değil.

Geri
Yukarı