GTX 1050 Ti Çift Monitör Sorunu

Emir Karaa

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1050 Ti ekran kartı kullanıyorum maalesef kullandığım modelde 1 HDMI 1 Display Port 1 DVI-D bulunmakta.
Ancak kullandığım ilk monitörde 2 HDMI girişi var sadece, diğerinde ise sadece VGA var. Ben VGA'lı monitörü VGA to HDMI'da kullanıyorum diğer portlar maalesef işe yaramadı. Bu sefer diğer 2 HDMI'lı monitöre HDMI to Display Port çeviri aldım ancak o da çalışmadı! Gerçekten bu 2. monitör için çok para harcadım ve artık kesin bir çözüme ihtiyaç duyuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anakartında VGA çıkışı var ise ve anakartın IGP teknolojisini destekliyorsa, ki %99 destekliyordur, (integrated peripherals, yani anakartına bir ekran kartı takılıyken aktifleştirildiğinde CPU üzerindeki onboard GPU aktif eden teknoloji ) ekran kartından HDMI ile çıkış alıp, anakart üzerinden de VGA şeklinde çıkış alabilirsin. VGA yok ise anakartında çıkış olarak, VGA>HDMI dönüştürücü ile deneyebilirsin.

Bu arada VGA>HDMI dönüştürücülerinin "aktif" başlığı altında modelleri var onları kullanman gerekiyor.

Bu olayı da denedim ancak bi sonuç vermedi acaba aktif etmem gereken ayar mı var? Anakart: ASUS
Eğer anakartında VGA çıkışı var ise ve anakartın IGP teknolojisini destekliyorsa, ki %99 destekliyordur, (integrated peripherals, yani anakartına bir ekran kartı takılıyken aktifleştirildiğinde CPU üzerindeki onboard GPU aktif eden teknoloji ) ekran kartından HDMI ile çıkış alıp, anakart üzerinden de VGA şeklinde çıkış alabilirsin. VGA yok ise anakartında çıkış olarak, VGA>HDMI dönüştürücü ile deneyebilirsin.

Bu arada VGA>HDMI dönüştürücülerinin "aktif" başlığı altında modelleri var onları kullanman gerekiyor.

H61M-PRO

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı