GTX 750 Ti Sisteme Çift monitör bağlama sorunu

burakdemir

Kilopat
Daha fazla  
GTX 750 Ti ekran kartım var. Çıkış olarak 2 dvi-d, 1 hdmi, 1 vga var. Normal monitörümü vgadan direkt bağlıyorum fakat ikinciyi nasıl takacağım? Dikkat etmeniz gereken normal dvi-i çıkış yok, noktasız olan dvi-d çıkış var. Onu vga'ya çevirmeye çalıştım adaptör ile fakat monitörü görmedi bile. Farklı seçenek olarak aklıma hdmi'ı vgaya çevirmek geldi fakat çeviricileri biraz pahalı ve çalışır mı diye bi soru oluşturdu aklımda. Hdmi to vga uygun mudur, çalışır mı? Birde garip bir fikir geldi arkadaşımdan: Hdmi'ı dvi-i ye çevir sonra onu vgaya çevir dedi iki çevirici üst üste yani çalışır mı bu fikir? Sizin başka fikriniz varsa veya dediklerim uygunsa yada yanlışsa söylerseniz sevinirim.

DVI-VGA Dönüştürücü (DVI-I Erkek - VGA Dişi) işinizi görebilir.Eğer yanlış ürünü yazdıysam ekran kartınızın tam modelini yazınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kusura bakmayın dikkat edemedim acele diye. Benim çıkışım resimde de olan DVİ-D sizin önerdiğiniz DVİ-İ.Yani dişler gördüğünüz gibi uyuşmuyor dediğiniz adaptörün uyanını aldım fakat çalışmadı.

Dosya Ekleri

• DVI_Cesitleri.gif
    DVI_Cesitleri.gif
    19,7 KB · Görüntüleme: 627
Öncelikle normal monitörünüzün VGA dışında bağlantısı varsa bunu kullanın zira kalite kaybı yaşıyorsunuz. Benzer şekilde bütün VGA analog dönüştürmeleri kalite kaybı yaşar. Son çaredir VGA. DVI portları da dijital ve analog olarak ikiye ayrılır. Dijital olanlar moderndir ama VGA'ya normal adaptör ile bağlanamazlar bu yüzden görmüyor. İki çevirici üst üste her zaman çalışmaz, daha önce bir test için birden çok dönüştürücü kullandığım olmuştu ama kaç sene geçti hatırlamıyorum.

Öncelikle 2 monitördede vga çıkışları var sadece. Ekran çözünürlüğünde ikinci monitör gözükmedi yani okumadı sanırım hala takılıyken ikiside, sadece ana monitör gözüküyordu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı