GTX 1050 Ti CPU kullanımı düşük

TBlues

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Resimlerin ilkini dün, ikincisini ise bugün çektim. Sıkıntı nerede olabilir? Sistemim i5 6500, 1050 Ti, 8 GB RAM.

ss1.jpeg
ss2.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum genelde tek kanallı 8 GB RAM kullanıldığı için oluyor bu sorun ama kesin bir şey diyemem. RAM'ın mHZ değerini de yazabilir misin?

GPU kullanımları normal o kadar takmanıza gerek yok. Sahnelere göre FPS değeriniz değişebilir bunun GPU ve cpunuzun az kullanması ile alakası yok. FPS sürekli 11 mi oldu diğer gün?

ayarlar ertesi günkü ayarlar mı?
işlemcinizi az kullanıyor windowstan ayar mı yaptınız öncesinde?
windowstan hiç ayar değiştirmedim. oyun ayarlarıda aynı
Gpu kullanımında aşırı bir düşüş yok. Fakat hafif bir darboğaz olabilir. Oyunun gerektirdiği cpu veya gpu değerleri yüksekse ve biri birini geçiyorsa bu darboğaza sebep olabilir.
gpu olarak yazmamıştım. sorun nerede olabilir yazmıştım. moderatör arkadaş başlığı değiştirmiş
Dostum genelde tek kanallı 8 GB RAM kullanıldığı için oluyor bu sorun ama kesin bir şey diyemem. RAM'ın mHZ değerini de yazabilir misin?
Bir de ramlar dual channel olarak daha iyi performans vermektedirler. Bunu da hatırlatmak isterim.
Ram tam olarak hatırlayamadığımdan cpu-z den ekledim. ram bu şekilde

Dosya Ekleri

• ss3.png
    ss3.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 35
  • ss4.png
    ss4.png
    6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Bana grafik ayarlarınızı değiştirirseniz düzelir gibi geldi. En iyisi GTA 5 için hangi platfomu kullanıyorsunuz bilmiyorum, oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın. Grafik ayarlarınızıda değiştirin özellikle 'çözünürlüğü'.

Geri
Yukarı