R3 1200 ve GTX 1050 Ti düşük GPU ve CPU kullanımı

Orderrr

Femtopat
Düşük FPS aldığımı düşünmem üzerine MSI Afterburner ile izleme yapmaya karar verdim ve GPU kullanımını %20-%30 arası seyrettiğini gördüm.
Darboğaz olma ihtimalini düşünmeme rağmen işlemci kullanımını %50'lerde görünce afalladım.
Sistem özelliklerim:
AMD Ryzen 3 1200 Quad Core 3.10 GHz.
1x8 GB RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.
Daha önce hiç izleme yapmamıştım ama FPS düşüşünün sonradan meydana geldiğine eminim yani kullanımların sonradan düşüşe uğradığını düşünüyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Adsız.png

Düşük FPS aldığımı düşünmem üzerine MSI Afterburner ile izleme yapmaya karar verdim ve GPU kullanımını %20-%30 arası seyrettiğini gördüm.
Darboğaz olma ihtimalini düşünmeme rağmen işlemci kullanımını %50'lerde görünce afalladım.
Sistem özelliklerim:
1x8 GB RAM.
Daha önce hiç izleme yapmamıştım ama FPS düşüşünün sonradan meydana geldiğine eminim yani kullanımların sonradan düşüşe uğradığını düşünüyorum.

Eki Görüntüle 608545

Bu ara CS:GO'da sorun var. Genel olarak birçok sistemde bu şekilde düşüşler yaşanıyor.

Sistem özelliklerim:
1x8 GB RAM.

Eki Görüntüle 608545

Hocam başka oyunlarda da kontrol ediniz tek oyun üzerinden bu sonuca varmak mantıksız, eğer başka oyunlarda da var ise ilk olarak kasanın içini temizleyip işlemci ve ekran kartı macunlarını temizleyin, sonrasında sıfırdan bir format atarak tekrar test edin.

Witcher 3 'de denedim ve Ekran kartı kullanımının %100'den inmediğini görüyorum.
Bunun yanında işlemci kullanımı %80 civarında
Ama CS:GO'da GPU kullanımı %30'u geçmiyor ve bunu arttırmam lazım çünkü aldığım fps yeterli değil
Bu ara CS:GO'da sorun var. Genel olarak birçok sistemde bu şekilde düşüşler yaşanıyor.

Zaten yazılımsal ve donanımsal problemleri elemiş durumdayım eğer bu doğruysa içime bi su serpildi şuan
İşlemcinin sıcaklık değerlerini de kontrol edin. FPS düşüşünün olduğunu fark ettiğiniz zamandan beri Driver güncellemesi yaptınız mı?

Driver'ı sürekli güncel tutarım
Bu durum üzerine güncel driverımı silip eski driverlarla da denemeler yaptım sonuç farklı değil

Witcher 3'de denedim ve Ekran kartı kullanımının %100'den inmediğini görüyorum.
Bunun yanında işlemci kullanımı %80 civarında
Ama CS:GO'da GPU kullanımı %30'u geçmiyor ve bunu arttırmam lazım çünkü aldığım FPS yeterli değil

Zaten yazılımsal ve donanımsal problemleri elemiş durumdayım eğer bu doğruysa içime bir su serpildi şu an

Driver'ı sürekli güncel tutarım
Bu durum üzerine güncel Driver'ımı silip eski Driver'larla da denemeler yaptım sonuç farklı değil

RX 570 ekran kartım var bazen lobide 500 fp alıyom bazen 12 13. Yani şu an CS:GO'da yeni güncelleme gelecek yakın zamanda onun için biraz sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı