GTX 1050 Ti CS:GO'da FPS düşüklüğü

AybarsK

Centipat
Yer
Trakya
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Arkadaşlar bundan 1 ay önce CS:GO'da 350-300 arası FPS alırken son 1 ay içinde 220FPS'ye kadar düştü 3 yıldır ne bir görüntü ayarını değiştirdim ne bilgisayarımı sürücülerim güncel. Ne yapmam gerek?
Sistem: MSI B350M PRO-VDH Plus
MSI GTX 1050 Ti Gaming X
Ryzen 5 2600X 4.05 GHz
8 GB HyperX Fury 3200 MHz RAM
Gamepower ICEBERG 240 SIVI SOĞUTMA
Zalman 700W 80+ PSU
Zalman Z11 Neo KASA
Kasamda hava akışı tamamen doğrudur bunun için çok uğraştım.

CS:GO ile ilgili bi güncelleme buna neden olmuş olabilir. Diğer oyunlarda bir deneyebilirsin istersen fps düşüklüğü var mı diye. İşlemci macununu da yenilemen gerekebilir belki ama 1 ay içerisinde o kadar fps'in düşeceğini sanmıyorum. Oyun kaynaklıdır muhtemelen. Diğer oyunlarda dene.

Herkese iyi forumlar. Arkadaşlar bundan 1 ay önce CS:GO'da 350-300 arası FPS alırken son 1 ay içinde 220FPS'ye kadar düştü 3 yıldır ne bir görüntü ayarını değiştirdim ne bilgisayarımı sürücülerim güncel. Ne yapmam gerek?
Sistem: MSI B350M PRO-VDH Plus.
MSI GTX 1050 Ti Gaming X.
Ryzen 5 2600X 4.05 GHz.
8 GB HyperX Fury 3200 MHz RAM.
Gamepower ıceberg 240 sıvı soğutma.
Zalman 700W 80+ PSU.
Zalman Z11 Neo kasa.
Kasamda hava akışı tamamen doğrudur bunun için çok uğraştım.

MSI Afterburner ile paylaşır mısınız değerleri?

Güncellemelerden böyle oldu lakin sizin aldığınız FPS gayet yeterli zaten monitörünüzün verdiği Hz değerinden fazla FPS bir işinize yaramaz. (FPS'nin stabil olması şartıyla.)

Termal macun yenilemesi ve kasa temizlemesi yapmanızda fayda var.
Termal macun süreli 1 yıl olmamışken daha 3 gün önce kasaya detaylı olarak yaz temizliği yaptım.
Güncellemelerden böyle oldu lakin sizin aldığınız FPS gayet yeterli zaten monitörünüzün verdiği Hz değerinden fazla FPS bir işinize yaramaz. (FPS'nin stabil olması şartıyla.)
144hz monitörüm var anlattığın şeyi tabi ki biliyorum ama sistemim iyi olmasına rağmen bu kadar düşüş moralimi bozuyor.
Bu sorununuzu çözebilir Rehber
Hayır, dediğim gibi bir ay öncesinden beri bu sorun var yeni gelen ayarı da kullandım FPS değerlerim yine aynı o konuda sıkıntı yok dediğim gibi son bir aydır sıkıntı yapıyor.

Son düzenleme:
Hocam bu videodaki ayarları uygula, kesin artıyor. Bana teşekkür edeceksin :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı