GTX 1050 Ti Düşük FPS

İşlemci ekran kartına yetmiyor.
Kullanıcının sorunu düşük FPS, FPS drop değil. İşlemci yükseltin derdim ancak, Quad serisinin en güçlü işlemcisi elinizdeki.
İşlemci, anakart ve RAM üçlüsünü satın ve DDR4 sisteme geçiş yapın.

İşlemci ekran kartına yetmiyor.
Kullanıcının sorunu düşük FPS, FPS drop değil. İşlemci yükseltin derdim ancak, Quad serisinin en güçlü işlemcisi elinizdeki.
İşlemci, anakart ve RAM üçlüsünü satın ve DDR4 sisteme geçiş yapın.
Ama bunu hala ram bağımlısı yeni gençlik anlamıyor :D.

Oyun içi değerleri Afterburner kullanarak paylaşırsanız daha iyi çıkarımlarda bulunabiliriz. İşletim sisteminizi en güncel Windows sürümüne yükseltmenizi de tavsiye ederim. Ekran kartınız da tam olarak GTX 1050 Ti modeli mi? Başlıkta böyle yazıyor ama içerikte sadece GTX 1050 yazmışsınız. RAM'ci arkadaşa da şunu söyleyeyim; günümüzde artık internette akıcı şekilde dolaşmak için bile RAM miktarının fazla olması gerekiyor. Güncel oyunlar için düşük ayarlarda bile 4 GB RAM yeterli olmayabilir.

Oyun içi değerleri Afterburner kullanarak paylaşırsanız daha iyi çıkarımlarda bulunabiliriz. İşletim sisteminizi en güncel Windows sürümüne yükseltmenizi de tavsiye ederim. Ekran kartınız da tam olarak GTX 1050 Ti modeli mi? Başlıkta böyle yazıyor ama içerikte sadece GTX 1050 yazmışsınız. RAM'ci arkadaşa da şunu söyleyeyim; günümüzde artık internette akıcı şekilde dolaşmak için bile RAM miktarının fazla olması gerekiyor. Güncel oyunlar için düşük ayarlarda bile 4 GB RAM yeterli olmayabilir.
Fakat işlemci ekran kartını belli bir değere kadar desteklemedikten sonra RAM'in ne değeri kalıyor söyler misin bana. Burdaki işlemci sence o ekran kartını destekliyor mu? Arkadaşımız anlık dropdan bahsetmiyor anlık drop RAM sorunudur fakat arkadaş düşük FPS yani ekran kartının kullanılmamasından bahsediyor. Burda RAM ön plana çıkarmak hatadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ekran kartına yetişemiyor bu kadar basit ayrıca RAM'de düşük zaten. Bir de ekran kartın 1050 mi 1050 Ti mi ? Eğer 1050 Ti ise hiç kurtarmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye ilk mesajı dikkatli okursanız bir düşüşten bahsedilmiş. RAM konusunda bahsettiğim şey genel bir durumu anlatıyor. Bu konunun içeriği hakkında daha isabetli bir çıkarımda bulunabilmek için daha dataylı şekilde veriye ihtiyacımız var. Oyun içi değerleri ve işletim sistemini bilmiyoruz.

Oyunlardan iyi performans alabilmek için elindeki tek iyi parça ekran kartı. CS:GO'da 70+ FPS sistemin için gayet iyi değer. Güncel oyunlar için işlemci ve RAM çok yetersiz kalıyor.
Kimi arkadaşların anlaması gereken şey sistemlerde darboğaza neden olanın sadece işlemci olmadığı. Sistemin dengeli olması lazım, en iyi işlemci ve ekran kartlarıyla bile yetersiz RAM'de verim alamazsın. Bugün CS:GO bile 1080P çözünürlükte 6GB üzeri RAM kullanıyor.
cs 1080p.png

RAM yetersizliği durumunda, ekran kartı kullanımına yönelik video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Silinen üye gençlik RAM işlevini öğrenirken, sen de yetişkin halinle ''her şey'', ''RAM'' gibi doğru kullanımları öğren artık. Sevgiler... :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı