GTX 1050 Ti Durduk Yere Isınıyor

gky|cker

Hectopat
Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming ekran kartımın normalde 60 derecenin altında fanlarının dönmemesi gerek. Fakat uygulamada baktığım zaman normalde çekirdek frekanslarının çok düşük seviyede olması gerekirken (104, 405) bu değer 1366 ve 3504 olarak kalıyor. Oyun oynarken normal olarak çekirdek frekansı 1800MHz seviyelerine ulaşıyor. Ancak boştayken çekirdek frekansı bu kadar yüksek olduğu zaman doğal olarak kartın sürekli durmaksızın fanları dönüyor ve bu durum rahatsız edici.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben "Maksimum performansı tercih et" olarak kullanıyorum. Ama siz öyle diyince geri optimum güç yapıp yeniden başlattım, frekanslar düştü. Bana şaşırtıcı geldi açıkçası. 😁
Nvidia'nın 3D uygulamalar arasında geçişi hızlandırmak ve pasif durumdayken oluşabilecek hataları önlemek amacıyla kullandığı bir sistem.Sıcaklıklar ne durumda peki?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı