GTX 1050 Ti ekran kartı fanından çok ses geliyor

M0le

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSİ GTX 1050ti 4GB VRAM
12 GB DDR3 RAM
İ3-4150 3.50GHz CPU
Ekran kartım GTX1050 Ti son 2-3 gündür çok garip çalışıyor. Sürekli yavaşlıyıp hızlanıyor ve anormal derecede fazla ses çıkıyor karttan. Bunu düzeltmeye çalıştım fakat elimde malzeme olmadığı için çok da bir şey yapamadım ders yaparken de çok kafa ütülüyor ve bende sinirlendim ve fanın dönmemesi için kalem koydum en azında bir süre acaba bir sıkıntı olur mu? Ve bu sesi nasıl düzelteceğim?

Ekran kartım GTX1050 Ti son 2-3 gündür çok garip çalışıyor. Sürekli yavaşlıyıp hızlanıyor ve anormal derecede fazla ses çıkıyor karttan. Bunu düzeltmeye çalıştım fakat elimde malzeme olmadığı için çok da bir şey yapamadım ders yaparken de çok kafa ütülüyor ve bende sinirlendim ve fanın dönmemesi için kalem koydum en azında bir süre acaba bir sıkıntı olur mu? Ve bu sesi nasıl düzelteceğim?

Evet sıkıntı çıkartır gelelim konuya sistemin eğer eski ise bu normal temiz bir bakım+format kendine getirir ama sistem çok eski olmadığı halde bunu yapıyorsa ekran kartı sürücülerini sıfırlayın ve en baştan kurun ayrıca ekran kartının içindeki termal macunu değiştirin oldukça önemli.

Evet sıkıntı çıkartır gelelim konuya sistemin eğer eski ise bu normal temiz bir bakım+format kendine getirir ama sistem çok eski olmadığı halde bunu yapıyorsa ekran kartı sürücülerini sıfırlayın ve en baştan kurun ayrıca ekran kartının içindeki termal macunu değiştirin oldukça önemli

Açıkçası sistem eski bir sistem kartı alalı da 1-2 sene oldu ve bu 1-2 sene içinde sadece bir kere detaylı temizlik yapıp macun değiştirmiştik. O zaman dediğin gibi temizlik yapayım ben en iyisi.

Açıkçası sistem eski bir sistem kartı alalı da 1-2 sene oldu ve bu 1-2 sene içinde sadece bir kere detaylı temizlik yapıp macun değiştirmiştik. O zaman dediğin gibi temizlik yapayım ben en iyisi.

Evet termal macun +temizlik yaparsanız sorununuz çözülecektir her ihtimale karşı driverleri silip tekrar kurabilirsiniz.

İyi sosyaller.

Geri
Yukarı