GTX 1050 Ti ekran kartına soğutucu blok çarptı

Bir pc ,bios ayarları eğer değiştirilmemişse işlemci, pciex hatları ve çevresel birimleri test edip açılır diye biliyorum. Eğer ekran kartı hatalı ya da bozuksa bios onu pas geçecektir, yüksek yüke girmeyecek yada bozulacak şekilde hasar almayacaktır. Tabi yine de riske atmamak lazım o kısmı ayrı ancak "yanlış biliyorsam düzeltin" - "bios bozuk kartı pas geçecektir".

Kopmuş olsa çalışmaz emin ol, hemen hata verir.

Kartı aktif olarak 1 buçuk yıldır kullanıyorum. Olay o zaman oldu. İğne ucu kadar devre elemanları var üzerinde. Bir tane kopsa belki çalışabilir diye aklıma geldi. 1 buçuk yıllık olayın konusunu şimdi açıyorum çünkü satmayı düşünüyorum kartı hocam.
Aceleniz yoksa yarın öğle saatlerinde gönderebilirim anca.

Çok iyi olur hocam. Zoom yaptığım zaman çok net şekilde görmem gerekiyor en ufak parçayı. O şekilde gonderebilirseniz sevinirim hocam.
PCB tahtası yamulmuştur tahminimce ama eğer devre elemanları zarar görmediyse %90 eminim çalışacaktır zaten. Bir deneyin lütfen kartı.

O kadar büyük bir çarpma değil hocam. Şiddeti küçük bir devre elamanı kopartmaya belki yetebilecek bir şiddettir. Şiddeti size tabii ki anlatamam.

Hocam fotoğraf için teşekkür ederim lakin, Zoom yaptığım zaman en küçük devre elamanı tam net göremiyorum. Daha iyi bir fotoğraf, benim için daha iyi olacaktir.

Ne anlamda? Sorunuzu tam anlayamadım.

Kartı aktif olarak 1 buçuk yıldır kullanıyorum. Olay o zaman oldu. İğne ucu kadar devre elemanları var üzerinde. Bir tane kopsa belki çalışabilir diye aklıma geldi. 1 buçuk yıllık olayın konusunu şimdi açıyorum çünkü satmayı düşünüyorum kartı hocam.

Çok iyi olur hocam. Zoom yaptığım zaman çok net şekilde görmem gerekiyor en ufak parçayı. O şekilde gonderebilirseniz sevinirim hocam.

O kadar büyük bir çarpma değil hocam. Şiddeti küçük bir devre elamanı kopartmaya belki yetebilecek bir şiddettir. Şiddeti size tabii ki anlatamam.
O kadar süredir kullandığınız bir kartın sorunlu olduğunu düşünmeniz iyi değil. Sizi bu şüpheye düşüren nedir? Şüphe ediyorsunuz ki sattığınız zaman vicdanınız sizi zorlamasın, iyi bir şey. Bir direnç bile kopsa yükte ya da normal kullanımda anormal tepki verir.

O kadar süredir kullandığınız bir kartın sorunlu olduğunu düşünmeniz iyi değil. Sizi bu şüpheye düşüren nedir? Şüphe ediyorsunuz ki sattığınız zaman vicdanınız sizi zorlamasın, iyi bir şey. bir direnç bile kopsa yükte ya da normal kullanımda anormal tepki verir.

Elektronikten; kulaklık AUX kablosu, potansiyemetre bağlayacak kadar falan anlıyorum. Üzerinde bulunan küçük şeylerin isimleri bile unuttum o kadar konuya yabancıyım. Bu devre elemanın nasıl çalıştığını ve mantığını anlasam bile, büyük bir sistemde iğne ucundan daha küçük bir şeyin kopması sonucu, devre ne şekilde etkilenir tahmin edemem. Kendimce yorumum ise: Çok küçük bir parça kopmuştur ve belki bir ihtimal ben onun eksikliğini yaşamamışımdır, bu sebeble pratikte herhangi bir sorun ile karşılaşmasamda, gerçek anlamda bu küçük bile olsa bir sorun olabilir. Bir tane bacağı kopuk olan işlemcilerin çalıştığını görmüştüm tabi işin ince detayına girmedim. Sonuç olarak net bir fotodan tüm devre elemanlarını tek tek seçerek tamam her şey eksiksiz ve sorunsuz, anakartım tertemiz demek istiyorum. Ekran kartını kullandığım bu 1 buçuk senelik süreçte; GTA V gibi büyük, LoL gobi Online ve biraz daha küçük oyunlar oynadım. Sistemden normal bir kullanıcı gibi performans aldım. Tabi MSI Afterburner ile kullanım oranı, sıcaklık ve FPS değerlerini gözlemledim. En ufak bir sorun yaşamadım, işlemcimin darboaz yapması dışında tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı