GTX 1050 Ti FPS Sorunu

alienvvare

Hectopat
Daha fazla  
Geçen sene linkteki bilgisayarı aldım.

LENOVO H50-50 INTEL CORE İ5 4460 3.2 GHZ 8 GB 1 TB 2 GB NVIDIA GTX745 WIN8.1

Bugün yeni aldığım linkteki ekran kartını bilgisayarımın içindeki ekran kartı ile (Gtx 745) değiştirdim.

Asus EXPEDITION Geforce GTX 1050 Ti 4GB 128Bit GDDR5 PCI-E Fiyatı

Gelelim problemime ;

FPS sorunu yaşıyorum, normalde karttan almam gereken performansı alamıyorum delireceğim. Engin bilgilerinize ihtiyacım var sıkıntıyı çözemedim bir türlü, normalde 1050 Ti'de almam gereken performansın yarısını alabiliyorum sadece. Sizce sıkıntım nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sene linkteki bilgisayarı aldım.

LENOVO H50-50 INTEL CORE İ5 4460 3.2 GHZ 8 GB 1 TB 2 GB NVIDIA GTX745 WIN8.1

Bugün yeni aldığım linkteki ekran kartını bilgisayarımın içindeki ekran kartı ile (Gtx 745) değiştirdim.

Asus EXPEDITION Geforce GTX 1050 Ti 4GB 128Bit GDDR5 PCI-E Fiyatı

Gelelim problemime ;

FPS sorunu yaşıyorum, normalde karttan almam gereken performansı alamıyorum delireceğim. Engin bilgilerinize ihtiyacım var sıkıntıyı çözemedim bir türlü, normalde 1050 Ti'de almam gereken performansın yarısını alabiliyorum sadece. Sizce sıkıntım nedir ?
GTX745'in sürücüsünü silip 1050 Ti'ınkini yüklediniz mi?

Arkadaşlar dil bilgisi yüzünden ceza yedim yazamadım kusura bakmayın (büyük ihtimal bundan da ceza yiyeceğim ufacık bir noktayı unutunca bile ceza kesiyorlar hiç tolerans yok ). Eski sürücüyü silmeden yükledim fakat bununla alakalı bir durum değil. Kasanın içindeki güç kaynağı çok güçsüz, bilgisayarı başlatması bile mucize, tahminim güç kaynağı yönündedir. Ekran kartım yeterli beslemeyi çekemediğinden tam randımanlı çalışmamaktadır. Konuya yazan arkadaşlarım hepinize çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için çok minnettarım konu kilitlenebilir.

Bence de güç kaynağı yetmiyor olabilir. Bütçen varsa yenisini alabilirsin.
Evet, eminim artık kesin güç kaynağı yetersiz geliyor, ekran kartı yeterli gücü çekemediği için yeterli performansa da ulaşamıyor.
İki seçeneğim var ya güç kaynağı alacağım ya da iş yerindeki bilgisayarımla evdeki bilgisayarı değiştireceğim ama iş yerindeki bilgisayarımın işlemcisi i3 7100 evdeki bilgisayarımın ise i5 4460. Güç kaynağımı almalıyım yoksa iş yerindeki bilgisayara ekran kartını mı takmalıyım? Performans anlamında i3 daha güçlüyse direk iş yerindeki bilgisayarla değiştireceğim evdeki bilgisayarı hatta bununla ilgili konuda açtım oradan desteklerinize devam ederseniz çok memnun olurum.

Konu linki: https://www.technopat.net/sosyal/konu/i5-4460-vs-i3-7100.507849/

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı