GTX 1050 Ti Gaming X 4GB Sistem

Mace99

Decapat
Masaüstü bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Öğrenciyim ve bu yüzden pek bir bütçe sahibi değilim.
Black Friday indirimle MSI 1050 Ti Gaming X 4GB satın aldım. Ardından 600W PSU ve kasa aldım.
İşlemciyi AMD Ryzen 5 1600x almayı düşünüyorum . Anakartı da MSI A320M PRO-M2 almayı düşünüyorum.

Fakat arkadaşlarım bana işlemci ve anakartımın sıkıntı çıkaracağını söyledi. Sizce düşündüğümü almalı mıyım?

Sıkıntı çıkarır mı yoksa aynı fiyatlara daha fazla performans alabileceğim ürünler var mı ?

Yanıtlarsanız çok mutlu olurum teşekkürler !

Son düzenleyen: Moderatör:
1600x en alınmayacak işlemci bence. Yanından stok soğutu yok ekstra soğutu masrafın olacak. Onu alacağın kadar 2600 almaya bak. Bİrde 1600x yanına A320 en alınmayacak anakart B350 veya B450 serisi alman lazım o işlemciye verdiğin paraya yazık olur.
Madem öğrenci adamsın. B serisi bir anakart ve 600-650 TL bandında R3 2200g sana güç olarak yeterli olacaktır.

Masaüstü bilgisayar toplamaya çalışıyorum. Öğrenciyim ve bu yüzden pek bir bütçe sahibi değilim.
Black Friday indirimle MSI 1050 Ti Gaming X 4GB satın aldım. Ardından 600W PSU ve kasa aldım.
İşlemciyi AMD Ryzen 5 1600x almayı düşünüyorum . Anakartı da MSI A320M PRO-M2 almayı düşünüyorum.

Fakat arkadaşlarım bana işlemci ve anakartımın sıkıntı çıkaracağını söyledi. Sizce düşündüğümü almalı mıyım?

Sıkıntı çıkarır mı yoksa aynı fiyatlara daha fazla performans alabileceğim ürünler var mı ?

Yanıtlarsanız çok mutlu olurum teşekkürler !
Gtx 1050 ti yerine
Rx570 alın

Black Friday'de RX 580'in 8 GB olanı 1300 TL'ye kadar düşmüştü. Keşke o zaman konu açsaydınız da kazık yemeseydiniz. Soruna gelirsek, Ryzen'in 1.serileri artık alınmayacağını düşünüyorum. Malum 3.nesil çıkıyor. Ryzen 5 3600 ve çıkacak yeni anakartı almanızı tavsiye ederim.

1600x en alınmayacak işlemci bence. Yanından stok soğutu yok ekstra soğutu masrafın olacak. Onu alacağın kadar 2600 almaya bak. Bİrde 1600x yanına A320 en alınmayacak anakart B350 veya B450 serisi alman lazım o işlemciye verdiğin paraya yazık olur.
Madem öğrenci adamsın. B serisi bir anakart ve 600-650 TL bandında R3 2200g sana güç olarak yeterli olacaktır.
İlerleyen zamanlarda belki sistemi yükseltirim bunun için Ryzen 5 1600x düşündüm Ryzen 5 1600'lerin yanında soğutucu varmış R5 1600'de alabilirim A320M PRO-M2 ile sıkıntı çıkarır mı peki 1600 ? (Tam bilmiyorum işlemci Anakart olaylarını bu sebeple soruyorum )

Bütçeni zorlayım Ryzen 5 2600 ve B450 anakart almaya bak ilerde çok faydasını görürsün. A320 anakart ile overclock yapılmıyor. Aldığın işlemciye yazık olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı