GTX 1050 Ti Görüntünün Gidip Gelme Sorunu

Skyline34

Hectopat
Yer
Mars
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni ve Grafiker
Kendime 3 ay önce yeni sistem topladım, GTX 1050ti koydum ve o sıra elimdeki AOC monitör vardı. HDMI to VGA dönüştürücü ile ekran karındaki HDMI girişinden görüntü alıyordum hiçbir sıkıntım olmadı, monitörün çözünürlüğü 1600x900 idi. Şimdi yeni monitör aldım HP 24es, monitörün içinde gelen HDMI kablosu ile görüntü alıyorum ve bazen ekran yarım saniyeliğine kapanıp açılıyor ve bir videoyu tam ekran yapınca da götüntü yarım saniyeliğine gidip geliyor. Fakat çözünürlüğü 1600x900 (eski monitörün çözünürlüğü) yapınca hiçbir sıkıntı olmuyor ve HP monitörümü laptopa bağladım onda da sıkıntı olmadı. Evet biraz uzun ve karışık yazdım ama sorunum böyle yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aynı problem bende de var. Hatta hikayemiz bile benzer gelişmiş. Monitörüm bozulmuştu. Eski monitörümü 4:3 oranındaydı. 1280*1024 çözünürlüğünde VGA'dan HDMI'a dönüştürücü ile idareten GTX 1060 ekran kartımda kullanıyordum. Sonra HP 24es aldım ve direkt HDMI'dan bağladım ve 1920*1080 çözünürlükte kullanıyorum. Youtube'dan 1080p video açtığımda ekran fark edilecek şekilde ama hızlıca kapanıp açılıyor. Bazı web sitelerine girdiğimde de aynısını yapıyor veya dosyadan film açtığımda da. Ayrıca belirtmek isterim ki yukarıda saydığım Youtube'dan video izlemek olsun veya dosyadan film açmak, 720p çözünürlüğünde ise hızlıca ekranın kapanıp açılması yaşanmıyor. Windows güncel, sürücüler de güncel. Tek yapmadığım monitörü farklı bilgisayarda aynı işlemlerde denemek. Çözüme ulaştıracak arkadaşın yeterli bilgiyi toplaması için bayağı detaylı yazmaya çalıştım.

Monitörü arkadaşın kasasındada denedik onda GTX 1050 vardı ondada aynı sorun oldu bende monitörü iade edip farklı bir modele geçtim ve sorun kalmadı. HP 24es model monitör almak isteyen arkadaşlar bu yaşadıklarımı göz önüne alırsa iyi olur.

Bende geçtiğimiz aylarda iadesini gerçekleştirdim. Hiç uğraştırmadan iadeyi hemen kabul ettiler. Bana elektronik hep şans işi gibi gelmiştir ama yaşadığım tat kaçıran tecrübe sonrasında başka modellere bakmanızı tavsiye ederim.

Benimkini de hemen iade aldılar ve AOC'un 23” I2381FH modelini aldım. Olayın üstünden 1 yıl geçmiş. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı