GTX 1050 Ti sistemde monitör gidip gelme sorunu

sneaks

Kilopat
Merhabalar. 1.5 ay önce önceki ekran kartımın yanması ve monitörümün 9 yıllık olması dolayısıyla Gigabyte GTX 1050 Ti Ekran kartı ile Acer KG241QBMIIX 23.6'' 1ms 75Hz (Analog+2xHDMI) Freesync Full HD Led model monitör satın aldım. Ekran kartı driverlarım güncel olmasına rağmen günde 1-2 kere olmak üzere nadiren 1-2 saniyeliğine çok nadiren 3-5 saniyeliğine görüntü ve ses gidip geliyor. Bu olay sanki monitör kapanıp açılıyormuş gibi oluyor. Yani ekranda görüntü gitmekle kalmayıp tamamen simsiyah oluyor. (HDMI kullandığım için ve kulaklığım monitörün jakına bağlı olduğu için ses de görüntüyle birlikte gidip geliyor sanırsam.) Bu sorun bazen oyun oynarken bazen de masaüstünde, internette takılırken meydana geliyor. Programlarla sistemimin ısısını kontrol ettim ve normal değerler içerisindeydi. Bu arada kullandığım işletim sistemi Windows 10 64-bit. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

EDİT: 2 adet Üçlü priz kullandığımdan temassızlık sonucu ortaya çıkan bir sorunmuş. Üçlü prizi çıkarıp direk olarak fişi prize taktığımda sorun çözüldü. Konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı