GTX 1050 Ti HDMI to VGA Görüntü Sorunu

4rchi7ect

Hectopat
GTX 1050 Ti ekran kartı aldım ve 1080P monitörüme HDMI to VGA aktif dönüştürücüsü ile bağlıyorum. Herhangi bir sıkıntım yok ancak bilgisayarı her açtığımda ekran kartına bağlı olan aktif dönüştürücüyü çıkarıp takmak zorunda kalıyorum. Bunu bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte bende onu diyorum. Bi çözüm bulan arkadaşımız bana yardım edebilir mi ? Her defasında masanın altına eğilip dönüştürücüyü çıkarmak istemiyorum.

Sorununuz büyük ihtimal dönüştürücüden kaynaklı. Güç gerekmiyor yazabilir fakat güç kablosunuda USB'den mutlaka takın. Aynı ekran kartına sahibim HDMI to VGA converter kullanıyorum bu şekilde bir sorun yaşamadım açıkcası.

Sorunum sadece her açılışta dönüştürücüyü çıkarıp takmam. Aksi takdirde ekrana görüntü gelmiyor ancak takıp çıkarttığımda da herhangi bir sorun oluşmuyor.

Söylediğim gibi dönüşütürücünüzde sorun var. Takıp çıkartmadan aktif olmuyor. Başka bir tane daha dönüştürücü ile deneyin yada imkanınız varsa elinizdekini aldığınız yerden değiştirin bu sorundan bahsedip.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı