HDMI to VGA Görüntü Alamama Sorunu

baran soytaş

Hectopat
Daha fazla  
Yeni ekran kartı aldım. Ekran kartım dijital çıkış, monitörüm ise analog girişli olduğu için; HDMI to VGA kullanmak zorunda kaldım ama görüntü vermiyor. Eski ekran kartımda VGA kablosu takılı iken görüntü verirken, HDMI to VGA kablosu takılı iken görüntü vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Eski ekran kartım: HD8350
Yeni ekran kartım: RX460 4GB MSI

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız dönüştürücünün aktif dönüştürücü olduğuna emin misiniz? Zira değilse aktif dönüştürücü almanız gerekli.

Aynı sorun bende de vardı. DVI to VGA dönüştürücü ile kullanınca görüntü verdi.

81FWcwYlr4L._SX355_.jpg

Kullandığım dönüştürücü aktif dönüştürücü ayrıyetten kullandığım ürünün bozuk olduğunu düşündüm ve geri götürdüm başka bir bilgisayara takınca görüntü verdi yani bozuk olamaz. Acaba bilgisayarın sürücüleri mi eksik anlayamadım. (kullandığım cihaz böyle bir şey)
Aynı sorun bende de vardı. DVI to VGA dönüştürücü ile kullanınca görüntü verdi.

Eki Görüntüle 312038
Ben ilk bunu aldım zaten ama dişleri uymadı ekran kartına. Geri götürdüğümde bana ekran kartımın digital olduğunu söylediler ve monitörümde analog olduğu için görüntü vermiceğini söylediler.
Şu an ekran kartı önümde ve takıp doya doya oyun oynuyamamak zoruma gidiyor.

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    5,1 KB · Görüntüleme: 87
Nereden aldıysanız iade almamak için size yalan söylemiş. Aynı dönüştürücüyü bende kullanıyorum. Ya monitörden gelen kablo bozuk ya da ekran kartının HDMI girişi.

Nereden aldıysanız iade almamak için size yalan söylemiş. Aynı dönüştürücüyü bende kullanıyorum. Ya monitörden gelen kablo bozuk ya da ekran kartının HDMI girişi.
Aynı sorun bende vardı. HDMI kablosu ile televizyondan görüntü alabiliyordum. Ancak monitörde HDMI girişi olmadığı için aynı dönüştürücüden aldım bende. Görüntü gelmiyordu. DVI dönüştürücü ile denedikten sonra görüntü alabildim. Yani arkadaşa yalan falan söylememişler.

Monitörümün sadece VGA desteği var ve bende aktif dönüştürücü kullanıyorum. Arkadaşa yalan söylemişler. Bu dönüştürücünün amacı zaten dijital görüntüyü analog görüntüye çevirmek.

Monitörümün sadece VGA desteği var ve bende aktif dönüştürücü kullanıyorum. Arkadaşa yalan söylemişler. Bu dönüştürücünün amacı zaten dijital görüntüyü analog görüntüye çevirmek.
Aktif dönüştürücü çalışıyor onda sıkıntı yok. Neden bilgisayar farklı farklı ekran kartlarında HDMI to VGA dönüştürücüsünü takınca görüntü vermiyor hala anlamış değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı