GTX 1050 Ti Hz düşüklüğü, kenarlarda görüntü kayması

mret

Hectopat
Merhabalar,
Uzun süredir CS oynuyorum ve başlıklada görüldüğü gibi bir problem başımı yiyor ve çözümünü bir türlü bulamıyorum ve neyden kaynaklandığını da bilmiyorum.
  • 1024x768 ayarlarında hiçbir sıkıntı göze çarpmıyor ama sizde biliyorsunuz üst elo'larda biraz daha iyi görmeniz gerekiyor ki bu yaşadığım sorun 1024x768 çözünürlüğün üstünde ki bütün çözünürlüklerde yaşanıyor.
  • "AMD R9 270 2GB 256 Bit" kartından, "Zotac 1050Ti OC 4GB 128Bit" kartına yükseltme yaptım ama sorun aynı şekilde devam ediyor.
  • Asus 60HZ 1ms monitörüm var ve hep DVI bağlantısı ile bağlandım.
  • Intel i5 4460 işlemcim var ama darboğaz yaptığını pek sanmıyorum (BIOS'tan OC Giene açık)
  • Sistemimde en son Window 10 sürümü ve güncellemeleri mevcut ve bulunun bütün her şeyin sürücüleri güncel.
  • Oyun içinde "ping" konusunda sıkıntı çekmiyorum.
  • Tek şüphem 4GB 1600MHz ram'im ama onunda ekran görüntüsünü etkileyeceğini pek sanmıyorum.
  • Bu durum LOL'de de oluyor.
  • "CS başlatma seçeneklerinde -freq 75 mevcut"
Yardıma ve her türlü soruya açığım, şimdiden teşekkürler :)

Güldüm, 60Hz bir monitörle aşırı derecede normal bir şey bu .:)
75HZ'nin üstünde bir monitör alırsanız ve bu monitör G-SYNC Destekli olursa o sorunların hiçbiriyle karşılaşmazsınız.
Bir de RAM'den şüpheleniyormuşsun :LOL:

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P çözünürlükte, aşağıda bulunan görseldeki ''hızlı'' seçeneğini seçip, uygula. Yırtılmaları azalır, biraz daha keyifli hale gelir belki.

Dosya Ekleri

• fast.png
    fast.png
    47,8 KB · Görüntüleme: 315
Hz düşüklüğünden kastın ne? Bir de bu görüntü kaymasının bir görselini paylaşır mısın? Bu arada G-Sync varken Fast-Sync'e gerek yok.

Son düzenleme:
Hz düşüklüğünden kastın ne? Bir de bu görüntü kaymasının bir görselini paylaşır mısın? Bu arada G-Sync varken Fast-Sync'e gerek yok.
O attığın fotoğraftaki ayarı yapınca bir miktar düzelme oldu ama gözle görülebilecek bir FPS düşüklüğü görülüyor. (FPS 200-300 civarlarında iken)

Monitörüm G-Sync destekli demiştin, aktif durumda mı? Benim önerim FastSync, G-Sync olmayan durumlarda mantıklı seçenek. Bu arada yırtılmaları önlemek için eşitlerken bir miktar FPS düşebilir. Daha önce önerdiğim ayarı eski haline getirip, görsellerdeki ayarları yaptıktan sonra çıkan sonucu yine görselle paylaşır mısın?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    33,8 KB · Görüntüleme: 107
  • cs.png
    cs.png
    370,7 KB · Görüntüleme: 104
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı