GTX 1050 Ti i3 8100 sistem LoL düşük FPS

Wetttt

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Ben 1 sene önce bilgisayar topladım. Ekipmanlarım:
GTX 1050 Ti.
8 GB 2400MHz RAM.
i3 8100 gibi orta düzel bir bilgisayar ancak bu son zamanlarda gelen güncellemelerlede özellikle LoL'de oyun sonuna doğru bu bilgisayarla 90 FPS'e kadar düşüyor FPS'im. Evet o kadar iyi bir bilgisayar değil ancak LoL için gayet güzel bir bilgisayar. Yardımcı olur musunuz ve ayrıca oyundayken işlemcimin sadece %30'unu kullanıyor. LoL'de bu normal mi? Sizce o yüzden olabilir mi? Düşük FPS bunu bir şekilde %50'ye mesela çıkarabilir miyim? Driver güncellemesi falan yaptım ama bilgisayarlarla aramda pek yok işlemcide de güncelleme gibi bir şey gerekiyor mu? Driver var mı mesela işlemcide varsa onu nereden yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle sorularınıza gelecek olursak:
1-Hayır, FPS düşmesi işlemci kullanımınızın düşük olması sebebiyle olmaz. Aksine daha iyidir CPU'nun darlanmadığını gösterir.
2-İşlemci için bir güncelleme gerekmiyor fakat Chipset için gerekiyor. Yapmanız gerekir.

Öncelikle hangi ayarlarda bu değerleri alıyorsun? Oyun içi değerleri atar mısın? Ayrıca BIOS güncellemesi gibi tüm güncellemeleri de yapmalısın. Öncelik ekran kartı olmak üzere.

Ekran kartım güncel BIOS uda nasıl yapılacağını bilmiyorum ancak bulurum oyunda en düşük ayarlara alsamda belli bir yerden sonra 100 FPS'in üstüne çıkamıyorum en yükseğe alsamda en düşüğe alsamda dediğim gibi 100'ün üstne cıkamıyor bilgisayar dk 30'dan sonra mesela işlemci güncellemesini de chipset ne tam bilmiyorum ama onlar eti eder diyorsanız dediklerinizi öğrenip yapacağım.

Sadece tek bir oyunda yok mesela GTA'ya girdiğim zamanda FPS düşmesi yiyorum LoL'e girince dediğim gibi belli bir dakikadan sonra 100'ün üstüne çıkamıyorum bilgisayarımın çok daha iyisini yapması lazım İnternet'te insanlar aynı PC ile 200 FPS'in altına düşmüyor LoL'de oyun değerlerimi FPS'imi ve grafik ayarlarını şimdi atacağım.

Sadece tek bir oyunda yok mesela GTA'ya girdiğim zamanda FPS düşmesi yiyorum LoL'e girince dediğim gibi belli bir dakikadan sonra 100'ün üstüne çıkamıyorum bilgisayarımın çok daha iyisini yapması lazım İnternet'te insanlar aynı PC ile 200 FPS'in altına düşmüyor LoL'de oyun değerlerimi FPS'imi ve grafik ayarlarını şimdi atacağım.
Grafik ayarlarını da atabilirsinz fakat ben oyunu oynarken canlı değerlerinizi istiyorum.

Tabii ki atarım ama Afterburner LoL'de göstermiyor diye biliyorum başka bir FPS vb değerleri gösteren loldede calışan bir program var mı ya da Afterburner LoL'de çalışıyor mu?

LOL'de göstermiyor diye bir şey yok gösterir. Afterburner'ı ayarlayamadıysan görseldeki gibi görmek istediğin değere gelip onu OSD'de göster olarak işaretlemen lazım:
aft.PNG

SS'leri aldım MSI Afterburner'dan ekran görüntüsü alma yerinden tuşu da ayarladım oyunda SS almaya çalışınca yükleniyor simgesi geldi ve SS'i aldı gibi gözükdü ancak ekran görüntüsü klasöründe aldığım SS'lerin hiçbiri gelmemiş ne yapmam gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı