Çözüldü GTX 1050 Ti i3 9100F sistemde anlık FPS düşüşü oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AegisNMA

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, oynadığım hikayeli oyunlarda mesela GTA 5'te oyun 70 FPS'ten bir anda 39 FPS'e sabitleniyor ne düşüyor ne artıyor sonra bir anda geri çıkıyor Assetto Corsa'da ise direkt her zaman 39 FPS sabit ne düşme var ne artma ne yapmam lazım her oyunlarda V-Sync tamamen kapalı 16 GB RAM'im var.

Çözüm
Eskiden boyle bir sorun yasıyor muydun? W11'e gecince mi oldu? Oyleyse duzelir ama dedigim ayarı dene sorunun kaynagını ogrenmek istiyorum.

Hocam Windows 11'e geçince oldu müsait zamanda denerim malum yazılılar var ona çalışıyorum çalıştıktan sonra atarım.

@GFYT hocam kullanılabilir RAM miktarı çok az ondan olabilir mi Windows 11'e geçince böyle oldu.

@GFYT hocam Windows 10'a geri döndüm sorun hâlâ devam ediyor.

@GFYT hocam bir çözüm yok mudur?

Herkese tekrardan merhaba sorunu çözdüm sanırım NVIDIA Denetim Masası 3D ayarların yönetilmesi kısmından monitör teknolojisi ayarını G-Sync ayarından sabit yenileme hızına getirdim ve sorun kalmadı tüm oyunlarda V-Sync kapalıydı çok saçma ama oldu.

Ekranım 75 Hz idi bu arada ama 39 FPS sabit alıyordum.

Dosya Ekleri

• IMG_20240325_192819.jpg
    IMG_20240325_192819.jpg
    156,6 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Ve hocam başka konularda bilgisayara zarar verebilir demiş kimse sorumluluğu üstüne almıyor.

Su an sorunun kaynagını bulmaya calısıyorum, bulursak tabii ki varırız. Bu arada ekran kartının ilk sahibi misin? VBIOS atılmış olma olasılıgı var mı?

Hocam evet ilk sahibiyim 2 yıldır kullanıyorum taş gibiydi şimdi böyle oldu.

Su an sorunun kaynagını bulmaya calısıyorum, bulursak tabii ki varırız. Bu arada ekran kartının ilk sahibi misin? VBIOS atılmış olma olasılıgı var mı?

Hocam görev yöneticisine baktım kullanılabilir RAM miktarı çok düşük geldi bana normal midir bundan dolayı olabilir mi bazen 9,6 falan oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240325_221419.jpg
    IMG_20240325_221419.jpg
    172,8 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Geri
Yukarı