Çözüldü GTX 1050 Ti-i5 4670 Sistemde Mavi Ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
RAM
16 GB DDR3 CL9
SSD veya HDD modeli
Toshiba TR200
Ekran kartı
GTX 1050Ti
Anakart
Asus B85M-G
İşlemci
i5 4670
Merhabalar,
Sistemimde ilk defa bugün mavi ekran hatasıyla karşılaştım, sistemimde tek değişiklik, bugün "GameRanger" uygulamasını kurmak ve dün de grafik kartı güncellemesi yapmaktı.
Sistemim;
i5 4670
16 GB DDR3 1600 MHz RAM
GTX 1050 Ti
Windows 11 21H2

İki farklı mavi ekran hatası aldım ilki "PUBG" oyununu açtığımda "Windows Subsystem for Android" ile ilgili bir çakışma hatası verdi ve oyundan attı tekrar başlattığımda ise Link'e koymuş olduğum birinci hatayı verdi.

Denemelerim;
Memtest ile belleklerimi test ettim herhangi bir sorun yok.
GameRanger uygulamasını kaldırdım ve DDU ile grafik sürücüsünü silip tekrar kurdum.

İkinci hatada ise "LoL" oyununu oynarken verdi.

Hatalar;
Birinci hata: Dxgmms2
İkinci hata: WIN32KBASe
Minidump linkleri;
Birinci hata minidump dosyası: ilk hata012222-10234-01.zip
İkinci hata minidump dosyası: ikinci012222-9078-01.zip

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlgin için teşekkür ederim, @VENGEANCE ANGEL

öncelikle İntel Driver Support Assistant uygulamasını kaldırdım ve DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp WHQL versiyonu kurdum.
Rehberleri inceledim ve uyguladım, hatalı dosyalar bulundu ve başarıyla onarıldı.
Test için "LoL" oyununa girdim, ilk oyunda herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

oyuna girdiğim gibi yada oyunun ortasında mavi ekran hatası alıyordum konuyu açmış olduğum gün, bugün neyse ki hata falan almadım.

fakat sadece bir oyunda test edebildim, eğer konu bir kaç gün daha açık kalırsa denemelerimi başka uygulamalarda da yapacağım ve sorunla karşılaşmazsam senin cevabını çözüm olarak işaretleyeceğim.

Tekrar cevap ve yardımın için teşekkür ederim.
Merhabalar,
Tekrar mavi ekran hatası verdi :(
Memory Management.
Disk veya disklerin HD Tune'den "Info, Health" sekmelerini paylaşır mısın?
HDD varsa sadece HDD için "Quick Scan" kapalı olmak suretiyle, "Error Scan" kısmından bad sector taraması yapar mısın?
16 GB RAM tahminimce 2x8 olarak takılı. RAM'leri tek tek takarak, test ederek sonuçları paylaşır mısın?

Ek olarak: 0x1a_403_nt!MiDeletePteRun böyle bir ibare mevcut. Bu da birden fazla RAM olduğunda, birbirleriyle uyumsuzluk sonucu ortaya çıkan bir durummuş.
Merhabalar,
Sistemimde ilk defa bugün mavi ekran hatasıyla karşılaştım, sistemimde tek değişiklik, bugün "GameRanger" uygulamasını kurmak ve dün de grafik kartı güncellemesi yapmaktı.
Sistemim;
i5 4670
16 GB DDR3 1600 MHz RAM
GTX 1050 Ti
Windows 11 21H2

İki farklı mavi ekran hatası aldım ilki "PUBG" oyununu açtığımda "Windows Subsystem for Android" ile ilgili bir çakışma hatası verdi ve oyundan attı tekrar başlattığımda ise Link'e koymuş olduğum birinci hatayı verdi.

Denemelerim;
Memtest ile belleklerimi test ettim herhangi bir sorun yok.
GameRanger uygulamasını kaldırdım ve DDU ile grafik sürücüsünü silip tekrar kurdum.

İkinci hatada ise "LoL" oyununu oynarken verdi.

Hatalar;
Birinci hata: Dxgmms2
İkinci hata: WIN32KBASe
Minidump linkleri;
Birinci hata minidump dosyası: ilk hata012222-10234-01.zip
İkinci hata minidump dosyası: ikinci012222-9078-01.zip

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Intel Driver Support Assistant uygulamasını kaldır.
DDU ile tekrar grafik sürücüsünü sil, WHQL versiyon kur.
Ek olarak rehberleri uygulayıp sonuçları paylaş.

öncelikle İntel Driver Support Assistant uygulamasını kaldırdım ve DDU ile grafik sürücüsünü kaldırıp WHQL versiyonu kurdum.
Rehberleri inceledim ve uyguladım, hatalı dosyalar bulundu ve başarıyla onarıldı.

oyuna girdiğim gibi yada oyunun ortasında mavi ekran hatası alıyordum konuyu açmış olduğum gün, bugün neyse ki hata falan almadım.

fakat sadece bir oyunda test edebildim, eğer konu bir kaç gün daha açık kalırsa denemelerimi başka uygulamalarda da yapacağım ve sorunla karşılaşmazsam senin cevabını çözüm olarak işaretleyeceğim.

Merhabalar,

Son düzenleme:

Merhabalar,
Memory Management.
Disk veya disklerin HD Tune'den "Info, Health" sekmelerini paylaşır mısın?
HDD varsa sadece HDD için "Quick Scan" kapalı olmak suretiyle, "Error Scan" kısmından bad sector taraması yapar mısın?
16 GB RAM tahminimce 2x8 olarak takılı. RAM'leri tek tek takarak, test ederek sonuçları paylaşır mısın?

Ek olarak: 0x1a_403_nt!MiDeletePteRun böyle bir ibare mevcut. Bu da birden fazla RAM olduğunda, birbirleriyle uyumsuzluk sonucu ortaya çıkan bir durummuş.

Çözüm
Tekrar merhaba,
SSD kullanıyorum HD Tune da test ettim ve CrystalDiskInfo ile de baktım sorun yoktu

Memtest86 da ilk yaptığım test de hiç bir hata göstermemişti, siz söyledikten sonra testi tekrar yaptım fakat ilkinde elektiriğin azizliğine uğradım.

döndüğümde testi tekrar başlattım ve hataları sıralamaya başladığını gördüm.

Ram'in birini başka bir bilgisayara taktım ve bir süre sonra onda mavi ekran hatası ile karşılaştım, tespitin doğru.
sanırım 16GB lık kit' e yazık oldu :( en azından yarısına.

Yardımın için çok teşekkür ediyorum @VENGEANCE ANGEL minnettarım.

Geri
Yukarı