GTX 1050 Ti i5 6500 sistem yükseltme tavsiyesi

Bilmediğimden soruyorum atx bir kasa tipi değil mi benim anakart atx kasalara sıgıyor sanırım
Bence işlemcini şuan değiştirmene gerek yok. Ekran kartını değiştirmen lazım. Tabiki karar senin. Ama işlemcin o kadar a kötü değil.

Ekran kartım: GTX 1050 Ti
İşlemcim: i5 6500
Anakartım: Z170A GAMING m3
HDD: 300 GB(eski) - 1TB(bu HDD bozuldu 2 ay önce )
PSU: High Power 500W 80+
RAM'lerim: DDR4 4x2

Bu sistemi geliştirmek istiyorum. Bütçe şu an da belli değil, bu yaz çalışacağım 3 ay. Ama fiyat performans olarak önerilerde bulunmanızı ve fazla fiyat yükseltmemenizi istiyorum. Şimdiden teşekkürler...

Yeni bir anakart ve işlemci ve SSD yanına da 8+8 RAM.

Ekran kartım: GTX 1050 Ti
İşlemcim: i5 6500
Anakartım: Z170A GAMING m3
HDD: 300 GB(eski) - 1TB(bu HDD bozuldu 2 ay önce )
PSU: High Power 500W 80+
RAM'lerim: DDR4 4x2

Bu sistemi geliştirmek istiyorum. Bütçe şu an da belli değil, bu yaz çalışacağım 3 ay. Ama fiyat performans olarak önerilerde bulunmanızı ve fazla fiyat yükseltmemenizi istiyorum. Şimdiden teşekkürler...
Sata veya m.2 slotunuz varsa ssd almanızı ve windows'u ssd'ye kurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Ve ram olarak 2x8'e geçilip 16 kullanmalısınız. E-spor oyunları oynayıp yeni nesil oyunlara çok bulaşmıyorsanız yani sadece Valorant, CS:GO, GTA V gibi oyunlar oynuyorsanız 1050 ti sizi hala çok çok rahat taşır. Hatta Medium ayarlarda RDR2 veya The Witcher 3 gibi şahane oyunları dahi akıcı oynayabilirsiniz. İşlemciniz idare eder gibi duruyor fakat bahsettiğim RDR2 gibi oyunlarda darboğaz yaşarsınız. Valorantt vs oyunlarda problem çıkartmaz. Bütçeniz yeterli kalırsa i5 9100f gibi bir işlemciye geçmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı