GTX 1050 Ti için 1000 TL işlemci önerisi

MSI B350 Tomahawk + Ryzen 5 1600 + MSI GTX 1050 GamingX 2G bir sistem topladım yaklaşık bir ay önce. Şu an çok mutluyum. Bu arada işlemciyi yüksek alıp ekran kartını düşük almak daha iyi olur ben şahsen yaklaşık 2 sene sonra üst düzey bir kart alıp sistemi çok iyi bir hale getireceğim. Şu an mevcut oyunlar için GTX 1050 gayet yeterli orta veya yüksek ayarlarda açıyor çoğu oyunu. Ileride yetmeyince gidip GTX 1080'in o zamanki versiyonunu alabilirim diye tahmin ediyorum adı her ne olursa. Ama işlemciyi Ryzen 5 1400 yapıp GTX 1060 alırsa kart ne 1080 kadar güçlü ne de GTX 1050 kadar düşük fiyat ve performans olarak yani değiştirmesi zor. GTX 1050 kadar düşük fiyata mal olsa için acımaz ama o fiyata aldığın ekran kartını değiştirmek şahsen benim içimi acıtır. Hem hadi değiştirdin diyelim acımadın bu sefer işlemciden dolayı sorun yaşayabilirsin. Ryzen 5 1400 Ryzen 5 1600 kadar güçlü değil aşırı üst düzey kartların yeni versiyonlarında sıkıntı yaşayabilir. Ben ileriyi düşünerek bir sistem satın aldım ve sadece ekran kartını değiştirerek sorunumu çözebileceğim. Eğer sen ileride sistemi güncelleyebilirim dersen benim gibi Ryzen 5 1600 ve GTX 1050 veya GTX 1050Ti tercihlerini yapabilirsin.
Ben de aynı şekilde aynı şekilde yapmayı planlıyorum hocam. 1050 Ti + Ryzen 5 1600.

Son düzenleyen: Moderatör:
AM4 soketine mevcut işlemcilerden hariç saat hızları arttırılmış daha optimize edilmiş işlemciler gelebilir. O yüzden uzun vadeli kullanım için giriş seviye ekran kartı alıp işlemciye abanmak AM4 soketi için geçerli değildir. Sonuçta AMD, Intel gibi her sene soket değiştirmiyor. Bugün alırsın 1300X ve 1050Ti 2 seneye değiştireceğin vakit atıyorum R5 2600X felan çıkmış olur onlarla değiştirebilirsin işlemciyi gerekirse.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı