GTX 1050 Ti için Intel işlemci önerisi

Sistem fiyatına göre çok kötü.

Aynı bütçeye RX 570 ve Ryzen alarak performansını çok daha yükseltebilirsiniz. 2'ye katlarsınız en az.

@@Silinen üye
Konuyu açan kişi belki tanıdığından indirimli bir şekilde alacak, bunu bilemeyiz. O yüzden bütçe belirtsin diyoruz. Normal bir şekilde de alacaksa bütçe belirtmesi lazım ki en optimum sistem toplanabilsin.

1050Ti yerine RX 570 seçmeniz size %30 kadar daha fazla performans olarak geri dönecektir. Anakartı 4 slotlu B360 bir anakart ile değiştirip Raminizi 2*4 yapabilirsiniz. İleride 2 tane daha eklersiniz. Hem daha performansı olacaktır hem de fps droplarını önleyecektir. Bu arada AMD tarafında i3 8100'e rakip olup hem daha ucuz hem daha performanslı anakart ve işlemciyi yazabilirler mi?

Bütçeniz nedir?
3000tl 1.el
1050Ti yerine RX 570 seçmeniz size %30 kadar daha fazla performans olarak geri dönecektir. Anakartı 4 slotlu B360 bir anakart ile değiştirip Raminizi 2*4 yapabilirsiniz. İleride 2 tane daha eklersiniz. Hem daha performansı olacaktır hem de fps droplarını önleyecektir. Bu arada AMD tarafında i3 8100'e rakip olup hem daha ucuz hem daha performanslı anakart ve işlemciyi yazabilirler mi?
Ekran kartı konusunda doğru söylıyorsun ama işlemci intel düşümüyorum

Şurada alacağınız 2-3 FPS için yok tek çekirdek performansıymış konusunu ortaya atmayın. 10 FPS farkettirmiyorsa bir fark yaratmıyordur, testler de ortada. 5 FPS'den fazla fark yapmıyor.

İleride de zaten bütün programların tek değil çift ve dört çekirdek performansına yatacağı belli.

Şurada alacağınız 2-3 FPS için yok tek çekirdek performansıymış konusunu ortaya atmayın. 10 FPS farkettirmiyorsa bir fark yaratmıyordur, testler de ortada. 5 FPS'den fazla fark yapmıyor.

İleride de zaten bütün programların tek değil çift ve dört çekirdek performansına yatacağı belli.
i3 8100'den daha ucuz ve daha performanslı Amd işlemciyi yazar mısınız? Benim bildiğim Ryzen 3 1200 var ve i3 8100'e pek yaklaşabileceğini sanmıyorum.
3000tl 1.el

Ekran kartı konusunda doğru söylıyorsun ama işlemci intel düşümüyorum
Bende size Intel işlemci önerdim. i3 8100 gayet güzel bir seçim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı