GTX 1050 Ti İçin Anakart, İşlemci ve RAM Önerisi

Sırf daha güçlü diye bütçenin çoğunu işlemciye yatırıp RAM ve anakarttan kısmak doğru değildir.

Ayrıca Ryzen 2600X ve üzeri bir işlemci tercih edilecekse anakartın X470 yongalı bir anakart tercih edilmesinden yanayım. Eğer X470 alınamıyorsa da X370 yongalı bir anakart tercih edilmeli.

i5 8400 alacaksanız H serisi bir anakart tercih edebilirsiniz fakat Ryzen 2600x veya daha üstü bir işlemcide B serisi anakart yeterli olmayacaktır. X Serisine yönelmeniz gerekir bu da bütçede sıkıntıya sokacaktır.Eğer Ryzen 2600x veya 2700 alacaksanız RAM'i şimdilik 8GB yapın ileride upgrade yapabilirsiniz.

@yigitavsar RAM'leri Bimeks'den önermişsiniz ancak Bimeks kapanalı çok oldu.

CB Dijital diye bir firma online mağazayı hala işletiyor diye biliyorum. Hatta bilgilendirme kısmına yazmışlar 2018 öncesi ve sonrası mağazalardan yapılan alış-veriş ve 2018 öncesi online mağazadan yapılan alış-verişlerden CB Dijital sorumlu değildir diye. Bence uygun fiyatlı bu RAM i kaçırmayın.

CB Dijital diye bir firma online mağazayı hala işletiyor diye biliyorum. Hatta bilgilendirme kısmına yazmışlar 2018 öncesi ve sonrası mağazalardan yapılan alış-veriş ve 2018 öncesi online mağazadan yapılan alış-verişlerden CB Dijital sorumlu değildir diye. Bence uygun fiyatlı bu RAM i kaçırmayın.

Kardeş sepete ekle yok nasıl alacak?

Ürünler sepete eklenebiliyor da bana pek güvenilir gelmedi. Burada AVM'de varmış Bimeks gidip bir bakayım ben. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı