GTX 1050 Ti için anakart ve işlemci önerisi

Bİlgisayar parçalarında ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı işler. Çok para verirsen güçlü ve performanslı işlemci alırsın az para verirsen düşük performans işlemci alırsın.
Temel olarak İntelin sitesinden şöyle karşılaştırabilirsin i3 i5 i7 düz modellerini K sız yani Overclock olmayanları.
Intel® Ürün Teknik Özellikleri - Karşılaştırma
Hiç anlamayan birininde görebileceği gibi seni ilgilendiren temel şeyler çekirdek sayısı izlek sayısı ve kaç Ghz hızında çalıştıkları. Bütçen doğrultusunda istediğini seçebilirsin.
Anakart konusuna gelirsek onlarda kendi içinde 3 e ayrılı H serisi B serisi Z serisi. Z serisi en iyi anakart B orta H en düşük. OC olabilen i5 8600k gibi işlemci aldımı Z serisi almalısın diğerlerinde B ve H yeterli olur. Anakart alırkende ihtiyacın doğrultusunda bütçenlede oranlıtı 4 slot RAM olması M2 desteği olması USB ve SATA girişleri vb sayısının azlığı fazlalığına göre fiyatlar değişir.
AMD İntel farkına gelirsek intel tekli çekirdek performansında üstün yani oyunlarda. Ryzen çoklu çekirdek işlemlerinde üstün. BU fark git gide kapanıyor tabi yeni işlemcilerde baya yaklaştığı söyleniyor Ryzen sistemlerin.
Baştada söyledğim gibi Bütçen doğrultusunda istediğin şekilde sistem kurabilirsin. Ama PC den pek anlamayan birisi için i5 8400 sana fazlasıyla yetecektir ortalama 950-1000 TL fiyatı.
Anakart olarakta B360 ın 450-500 TL lik bir anakartı yanına 8 GB RAM 500 W bir PSU işini görür.
3500 TL civarında sana önerebileceğim sistem. Sinerji den toplanmış.
Eki Görüntüle 301481
Uğraştırdım sizi kusura bakmayın çok teşekkur ederim.
Eski işlemci ve anakartınızı, belleğinizi ve 1050 ti zaten sisteminizde mevcut mu yoksa alacak mısınız belirtirseniz, yardımcı olacak kişiler eskisinden daha kötü bir sistem paylaşmadıklarından emin olabilirler.
1050 Ti mevcut, 8GB RAM ve 500W PSU var. İhtiyacım olan sadece işlemci ve anakarttı, i5 8400 ve h310 alacağım muhtemelen, aklımda kalan tek bir soru var.
i7 4770 işlemcim var su an elimde ama uyumlu anakart bulamadigimdan yeni sistem kuruyorum zaten. i7 4770 mu daha iyidir, i5 8400 mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 Ti mevcut, 8GB RAM ve 500W PSU var. İhtiyacım olan sadece işlemci ve anakarttı, i5 8400 ve h310 alacağım muhtemelen, aklımda kalan tek bir soru var.
i7 4770 işlemcim var su an elimde ama uyumlu anakart bulamadigimdan yeni sistem kuruyorum zaten. i7 4770 mu daha iyidir, i5 8400 mü?
Bulamadım demişsiniz ama, işlemcinize uygun anakartlar bunlar sanıyorum, Intel konusunda pek bilgi sahibi değilim fakat DDR3 1150 soket kategorisinde bunlar çıkıyor. Paylaşımımdan yola çıkarak işlemciniz hala iş görecek bir işlemci ise, son bilgiyi daha iyi bilen birilerine danışarak bu anakartlardan birini alıp bir süre daha fazla masraf yapmadan yola devam edilebilir.
Ddr3 1150 soket

i5 8400 daha iyi tabiki 4 nesil üstün çekirdek sayısı olarak flan fazla ama o i7 4770'te güçlü işlemci seni idare eder aslında neden boşuna masraf ediyorsun ki dolarda bu kadar yüksekken.
MSI H81M-P33 Intel H81 1600MHz DDR3 LGA1150 mATX Anakart Fiyatı
205 TL bu anakart.
Sana şöyle bir anakart yeter i7 4770 için daha uygun bulabilirsen bak tam aramadım. SATA3 USB 3.0 desteği de var 2x8 16 GB DDR3 RAM de ekleeyince sana yeterli olur fazlası ile.

i5 8400 daha iyi tabiki 4 nesil üstün çekirdek sayısı olarak flan fazla ama o i7 4770'te güçlü işlemci seni idare eder aslında neden boşuna masraf ediyorsun ki dolarda bu kadar yüksekken.
MSI H81M-P33 Intel H81 1600MHz DDR3 LGA1150 mATX Anakart Fiyatı
205 TL bu anakart.
Sana şöyle bir anakart yeter i7 4770 için daha uygun bulabilirsen bak tam aramadım. SATA3 USB 3.0 desteği de var 2x8 16 GB DDR3 RAM de ekleeyince sana yeterli olur fazlası ile.
Ya Vatan satıcılarının soylediklerine kandım açıkcası, Letgo gibi sitelerde bakmıştım, bu kadar eski anakartlarının hala böyle sitelerde uygun olacağını düşünmemiştim, sanırım beni büyük bir dertten kurtardınız ya :D

Ya Vatan satıcılarının soylediklerine kandım açıkcası, Letgo gibi sitelerde bakmıştım, bu kadar eski anakartlarının hala böyle sitelerde uygun olacağını düşünmemiştim, sanırım beni büyük bir dertten kurtardınız ya :D
Vatan personeli öyledir çok yardım sever çok isteklidirler işleri konusunda. Sizi sadece anakart ve işlemci de kurtarmayacaktı zaten. Bellekleriniz de DDR3 olduğu için almayı düşündüğünüz anakart ve işlemci ile birlikte bellekte almak zorunda kalacaktınız ki ona da zaten bütçeniz yetmeyecekti. Bu şekilde bir süre daha gönül rahatlığıyla devam edersiniz. Paylaştığım siteden alışveriş yaptım genellikle ucuzdur, yine de garanti ile ilgili online servislerinden bilgi alın. İthalatçı garanti mi veriyorlar bilemiyorum ben önemsemedim böyle bir detayı sormadım da. Belki sizin için önemlidir.

Yardımcı olabildiysek ne mutlu. Bütçen kaldıysa, elinde yoksa SSD ekle bir de. Bilgisayarın şaha kalksın hız konusunda.

Paylaşımlarımızla sınırlı kalma, inventus, teknobiyotik, sinerji, itopya, eksenbilgisayar, incehesap sitelerini de kullanarak doğru ve ucuz ürünü bulmaya çalış.

Araştırdımı bulunuyor harbi daha ucuzu varmış.
ePttAVM - MSI H81M-P33 Intel H81 1600MHz DDR3 LGA1150 mATX A
Ama hepsiburada gibi güvenilir olurmu sana kalacak birşey. Birde hepsiburada 3 yıl garantili bu verdiğim site 2 yıl nedense.
Ben sürekli Hepsiburada'dan alıyorum ya, 20 lira için Hepsiburada guvencesini satmaya gerek yok, üçümüz de hemfikirsek MSI H81M-P33 Intel H81 1600MHz DDR3 LGA1150 mATX Anakart Fiyatı bu arkadaşı alıyorum sorun olmaz değil mi?
Yapılan yorumları da beğendim, popüler bir anakart gibi. Bir de, Vatan'dan iade etmiştim power supplyı, kandırıkçılar paramı geri vermediler, ayni fiyatta alışveriş yapmamı istediler elimde fazladan 350 liram var, ne alsam bilemedim. Önereceğin bir SSD falan fistan var mı? Neye harcayım bu parayı?

Araştırdımı bulunuyor harbi daha ucuzu varmış.
ePttAVM - MSI H81M-P33 Intel H81 1600MHz DDR3 LGA1150 mATX A
Ama hepsiburada gibi güvenilir olurmu sana kalacak birşey. Birde hepsiburada 3 yıl garantili bu verdiğim site 2 yıl nedense.
Ben sürekli Hepsiburada'dan alıyorum ya, 20 lira için Hepsiburada guvencesini satmaya gerek yok, üçümüz de hemfikirsek MSI H81M-P33 Intel H81 1600MHz DDR3 LGA1150 mATX Anakart Fiyatı bu arkadaşı alıyorum sorun olmaz değil mi?
Yapılan yorumları da beğendim, popüler bir anakart gibi. Bir de, Vatan'dan iade etmiştim power supplyı, kandırıkçılar paramı geri vermediler, ayni fiyatta alışveriş yapmamı istediler elimde fazladan 350 liram var, ne alsam bilemedim. Önereceğin bir SSD falan fistan var mı? Neye harcayım bu parayı?
Eğer anakartın işlemcinizi desteklediğinden eminseniz, nereden alışveriş yapacağınız tamamen size kalmış, içinize siniyorsa gerisi teferruattır. Vatan Bilgisayardan mı 350 TL'lik alışveriş hakkınız var?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı