GTX 1050 Ti için monitör önerisi

Szymanski1907

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir monitör bakıyorum. GTX 1050 Ti kullanıyorum ve bu ekran kartı için bir monitör lazım. Şu ana kadar bu monitör ilgimi çekti. Amazon.com.tr. Eğer başka bir monitör önerecek olursanız bütçe en fazla 3500TL. Ek olarak oyun için kullanacağım. İşlemci I5 9400F.

Son düzenleme:
Şahsen biraz daha para biriktirip 144Hz bir monitör almanızı öneririm. Kardeşim bunu kullanıyor gayet de güzel öneririm.

Şahsen biraz daha para biriktirip 144Hz bir monitör almanızı öneririm. Kardeşim bunu kullanıyor gayet de güzel öneririm.
Bazı kişiler bu ekran kartı için 144HZ uyumlu değil diyorlardı.

Bazı kişiler bu ekran kartı için 144Hz uyumlu değil diyorlardı.

Ekran kartının Hz uyumu ile bir alakası yoktur. Örneğin siz Valorant oynuyorsunuz ve oyun içi 100FPS alıyorsunuz, ekranınız o an 100Hz diyebiliriz. Ama farklı bir oyun oynarken 150FPS alıyorsanız 144Hz görebilirsiniz. Ekran kartını ileride yükseltirseniz 100Hz size yetmeyebilir ve tekrar monitör değiştirmek zahmetli ve maliyetli olur.

Hocam peki 144HZ monitörler daha çok CS 2, Valorant gibi oyunlar için mi?

144Hz günümüzde yalnızca tarayıcıda gezineceksen bile iyi bir seçenek. Benim de 144Hz monitörüm var ve çoğunlukla hikayeli oyunlar oynuyorum, iş yapıyorum ama çok rahat ettiriyor. 60-75Hz devri cidden geçti televizyonlar dışında.

Hocam peki 144Hz monitörler daha çok CS 2, Valorant gibi oyunlar için mi?

Rekabetçi oyunlar daha hızlı ve anlık kararlara bağlı olduğu için oyunun ne kadar akıcı ve hızlı oynandığı oynayışı etkiler. Bu yüzden daha önemli diyebiliriz kısaca. Yani sadece onlar için değil tabii ki ama bu tarz oyunlarda çok daha önemli diyebiliriz.

Rekabetçi oyunlar daha hızlı ve anlık kararlara bağlı olduğu için oyunun ne kadar akıcı ve hızlı oynandığı oynayışı etkiler. Bu yüzden daha önemli diyebiliriz kısaca. Yani sadece onlar için değil tabii ki ama bu tarz oyunlarda çok daha önemli diyebiliriz.
Kendi attığım monitörü alacağım sanırım. 144HZ olan pahalı geldi. Yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı