GTX 1050 Ti ısınır mı?

VatanKacmazz

Decapat
Yeni bilgisayar aldım bugün GTX 1050 Ti var fakat bilgisayarı açtığımda fan çalışmıyor sürekli dönüp duruyor. Bende ilk kez topladığım için acaba bir sorun mu var diye merak ettim acaba bir sorun olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
amd fx6100
Öncelikle 1050Ti alarak büyük hata etmişsiniz. O karta 600'den fazla verilmezdi.

MSI Afterburner ile kontrol et, boştayken fanların çalışmaması normal. Oyunlardaki sıcaklıklar ne durumda?
afterburnerdan baktım fanları çalışmıyordu otomatikdeydi ben 75e çektim şuan ısısı düşüyor ama açmadan önce 58 dereceydi en son sıcaklığını güncel olarak paylaşıcam

GTX 1050 Ti MSI Gaming X modelini 2 sene kullandım soğutması başarılıydı sendeki hangi model bilmiyorum ama GTX 1xxx serisi ekran kartları özellikle MSI için konuşuyorum 60 dereceye kadar fanlar çalışmıyor eğer fanlar erken çalışsın istiyorsan MSI Afterburner kurup özel fan özel fan profili oluşturman lazım. Kasan iyi hava alıyorsa 65 dereceleri kolay kolay geçmez zaten TDP'si 75Watt.

GTX 1050 Ti MSI Gaming X modelini 2 sene kullandım soğutması başarılıydı sendeki hangi model bilmiyorum ama GTX 1xxx serisi ekran kartları özellikle MSI için konuşuyorum 60 dereceye kadar fanlar çalışmıyor eğer fanlar erken çalışsın istiyorsan MSI Afterburner kurup özel fan özel fan profili oluşturman lazım. Kasan iyi hava alıyorsa 65 dereceleri kolay kolay geçmez zaten TDP'si 75Watt.
asus benimki 4gb link koyuyorum https://www.hepsiburada.com/asus-nv...-karti-cerberus-gtx1050ti-o4g-p-HBV00000AJBCD

FX 6100 için ideal bir kart. Üst kartlar bu işlemcide problem yaratıyor.
Başta FX 6100 sahibi olduğunu yazmamış, ondan dedim. Ayrıca ne olursa olsun o karta o para verilmez, RX570 altı alınacaksa 2. el düşünmek daha doğru olur bu zamanda. 1500 lira verip 1050 Ti almak aşırı saçma, aynı paraya 1650S, RX580 gibi kartlar var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı