GTX 1050 Ti ısınıyor

• Konuyu başlatan V.Karl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 916

V.Karl

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardımınız lazım. Ekran kartını tam olarak besleyemeyen bir PSU ekran kartının fazla ısınmasına yol açar mı? Bende 1050 Ti var, elimdeki PSU 12V kanalından 280W veriyor. 1050 Ti 300W istiyor. Ekran kartım bir oyunu 5 dakika oynamamla 90 dereceleri görmeye başladı. Bunun sebebi PSU olabilir mi? Driverlar falan güncel, toz temizliği yapıldı.

Dosya Ekleri

• IMG-20210108-WA0004.jpg
    IMG-20210108-WA0004.jpg
    240,2 KB · Görüntüleme: 78
Ekran kartınız tek fanlı Phoenix model olmasına rağmen bu kadar ısınmamalı, sessiz modda olmasına rağmen. Kaç senelik kart ve sıfır mı aldın?
Daha az güç ile nasıl ısınabilir? Windforce'mi model?

Resimde ki model numarasında PH ibaresi var. Bu da Phoenix olduğunu gösteriyor dostum.

Sorun ekran kartının kirli olması olabilir, termal macunun kuruması, kasanın yeterince hava almaması hava akışının tam olmaması bunları yazarsanız seviniriz.

Arkadaşlar yardımınız lazım. Ekran kartını tam olarak besleyemeyen bir PSU ekran kartının fazla ısınmasına yol açar mı? Bende 1050 Ti var, elimdeki PSU 12V kanalından 280W veriyor. 1050 Ti 300W istiyor. Ekran kartım bir oyunu 5 dakika oynamamla 90 dereceleri görmeye başladı. Bunun sebebi PSU olabilir mi? Driverlar falan güncel, toz temizliği yapıldı.

Ekran kartı için yeni termal ped ve termal macun alın. Soğutması toz doldu ise temizleyin. Sıkıntı varsa düzelmeli.

Psu’nun, ekran kartının ısınmasıyla alakası olacağını zannetmiyorum. Marka modeli nedir? Kasanız nedir?

Everest.

Psu’nun, ekran kartının ısınmasıyla alakası olacağını zannetmiyorum. Marka modeli nedir? Kasanız nedir? Bu arada PSU, sisteme yetmese kapanma olurdu. 1050 Ti, 75W TDP değerine sahip bir GPU.

Ekran kartım NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB kasam ise Everest Rampage armego Gaming kasa.
Ancak şunu göz önünde bulundurursanız sevinirim PSU değiştikten sonra bu sorun ortaya çıkmaya başladı yani daha dün.
Ekran kartınız tek fanlı Phoenix model olmasına rağmen bu kadar ısınmamalı, sessiz modda olmasına rağmen. Kaç senelik kart ve sıfır mı aldın?

Resimde ki model numarasında ph ibaresi var. Bu da Phoenix olduğunu gösteriyor dostum.

3 Senelik kart ve evet sıfır aldım bu ısınma sorunu PSU değiştikten sonra olmaya başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı