GTX 1050 Ti oyuna girince birden ısınıyor

Gorkem09

Kilopat
Daha fazla  
MSI marka Gaming laptop kullanıcısıyım. Son günlerde bilgisayarımda karşılaştığım bir problem var. Kısaca bahsetmek gerekirse normal kullanımda 40-50 derece olan GPU sıcaklığım oyuna girdiğim anda 90-95 dereceleri görüyor hangi oyuna girdiğim fark etmiyor ve oyunda daha 1 dakika geçirdiğim gibi bu değeri görüyor. Sorunum ne olabilir? Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum:
Intel i7 7700 HQ işlemci
16 GB DDR4 RAM.
NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5 ekran kartı
Son olarak belirtmem gerekirse soğutucu da kullanmaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI marka Gaming laptop kullanıcısıyım. Son günlerde bilgisayarımda karşılaştığım bir problem var. Kısaca bahsetmek gerekirse normal kullanımda 40-50 derece olan GPU sıcaklığım oyuna girdiğim anda 90-95 dereceleri görüyor hangi oyuna girdiğim fark etmiyor ve oyunda daha 1 dakika geçirdiğim gibi bu değeri görüyor. Sorunum ne olabilir? Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum:
Intel i7 7700 HQ işlemci.
16 GB DDR4 RAM.
NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5 ekran kartı.

Bende dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım gayet normal benimki 85 dereceleri görüyor seninkinden kat kat eski hatta senin soğutma tarafında bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum.

Benim de aynısı oluyordu açtım laptopu söktüm işlemciyi ekran kartını fanı temizledim macunu sürdüm sorun hallettim zaten örümcek ağ gibi bakır soğutucu demir var.

Termal macununu yenilemiştim ayrıca fanlarda temiz MSI dragon center programı ile cooler boost haline getiriyorum yine aynı.Dediğim gibi oyuna girmem ile 90 dereceye çıkması bir oluyor sorun başka bence
Bende dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım gayet normal benimki 85 dereceleri görüyor seninkinden kat kat eski hatta senin soğutma tarafında bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum.
Laptop soğutucusu kullanıyorum ayrıca dragon center ile baktığımda gpu fanı anında 5500 değerlerine çıkıyor seside duyuluyor zaten biranda yükselmesine anlam veremiyorum

Son düzenleme:
Intel i7 7700 HQ işlemci
16 GB DDR4 RAM.
NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5 ekran kartı
Reis ben laptopu 2015'de aldım gördüğüm en yüksek değer 85 ve 6 senede bir kere bakım yaptırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı