GTX 1050 Ti ısınma problemi

koraykahraman

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarım Monster Abra a5 v13.4.
PUBG 1360x768 çönüzürlük ve full low ayarlarda oynamama rağmen ekran kartı çok ısınıyor.
CS:GO'da ayarlar ortalamanın üstünde 150-200 FPS alıyorum ama 1-1.30 saat sonra CS:GO'da 80-85-90 dereceyi görüyor ekran kartı.
Sistem;

nQkMVB.png

JZXAEW.png

OvkAdz.png

PUBG oyun sırasında aldığım sıcaklıklar;

qd3Mqq.jpg

Oyunun bitiminde ana menüdeki sıcaklıklar;

v6m5dr.png

Soğutucu yok. Monster kontrol merkezinden fan boost açıktı baya gürültülü şekilde fanlar çalışıyordu. Bilgisayarı alalı 2 ay oldu.
Sizce bu değerler normal mi? Anormalse neyden kaynaklı olabilir, nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.
İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer olursa ki Monster bu değe
Teşekkür ederim tavsiyen için hocam bende soğutucu düşünüyordum ama bir sorum olacak bu soğutucular usb ile laptopa bağlayınca gücü laptoptan alıyor bu laptopa zarar verir mi uzun sürede?

Bu arada Monster'i aradım 93-94 dereceye kadar normal diyoruz ama isterseniz ısınma problemi var diye yazıp servise gönderebilirsiniz bakarız dediler.Bilgisayarı aldıktan 4-6 ay sonra bakım öneriyorlarmış benimki daha 2 aylık o yüzden şuan kararsızım ya servise göndericem ya da göndermeyip soğutucu alacağım.

Teşekkür ederim tavsiyen için hocam bende soğutucu düşünüyordum ama bir sorum olacak bu soğutucular usb ile laptopa bağlayınca gücü laptoptan alıyor bu laptopa zarar verir mi uzun sürede?

Bu arada Monster'i aradım 93-94 dereceye kadar normal diyoruz ama isterseniz ısınma problemi var diye yazıp servise gönderebilirsiniz bakarız dediler.Bilgisayarı aldıktan 4-6 ay sonra bakım öneriyorlarmış benimki daha 2 aylık o yüzden şuan kararsızım ya servise göndericem ya da göndermeyip soğutucu alacağım.

Bir sorun olmaz. Sadece daha fazla şarjı yersiniz. Soğutucu sonrasında ki ısı değerlerinde fazla bir Değişiklik olmaz ise, servise gönderiniz. Eğer soğutucunun usb'yi bilgisayara takmak istemiyorsanız
Çok güçlü powerbank alın ve ona takın, ama işe yarar mı emin değilim. Yada en kötü powerbank ile Bilgisayarı şarj edersiniz. :kararsız::kıkırda:

Güçlü bir soğutucu kullanmanı öneririm. Aynı ekran kartından kullanıyorum. Orijinalde ne olur bilmem ama mobil PUBG'de hiç o sıcaklığa erişmedi kartım.

2 aya yakın bende kullanıyorum ama sizinkisi gibi bir sorunum olmadı.Genellikle GPU'un %99-%100 olduğu oyunları oynuyorum. Onun dışında bizim laptop için konuşuyorum, fan havayı kasanın altından alıp kasanın arkasından çıkarıyor, kasanın altında fanların hava almasını engelleyecek bir şey varsa (siz 2 tarafına kağıt sıkıştırdım demişsiniz) bu değerler ondan olabilir. En son almak istediğiniz soğutucu da gayet güzeldir arkadaşım kullanıyor.

2 aya yakın bende kullanıyorum ama sizinkisi gibi bir sorunum olmadı.Genellikle GPU'un %99-%100 olduğu oyunları oynuyorum. Onun dışında bizim laptop için konuşuyorum, fan havayı kasanın altından alıp kasanın arkasından çıkarıyor, kasanın altında fanların hava almasını engelleyecek bir şey varsa (siz 2 tarafına kağıt sıkıştırdım demişsiniz) bu değerler ondan olabilir. En son almak istediğiniz soğutucu da gayet güzeldir arkadaşım kullanıyor.
Kağıtları köşelere sıkıştırmıştım masa ile arasında boşluk olsun hava alsın diye biraz daha dikkat edicem o boşluklara gelmemesi için.Bugün sipariş vericem soğutucuyu bir de öyle deneyeceğim olmadı son çare servise göndericem.
Anlamadığım şey zaten PUBG ana menüdeyken gpu %90-100 kullanıyor ama oyundayken %70 falan.
İnşallah soğutucuyla halledebilirim.
Senin gpu kaç dereceye kadar çıkıyor max?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı