GTX 1050 Ti ısınma problemi

koraykahraman

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarım Monster Abra a5 v13.4.
PUBG 1360x768 çönüzürlük ve full low ayarlarda oynamama rağmen ekran kartı çok ısınıyor.
CS:GO'da ayarlar ortalamanın üstünde 150-200 FPS alıyorum ama 1-1.30 saat sonra CS:GO'da 80-85-90 dereceyi görüyor ekran kartı.
Sistem;

nQkMVB.png

JZXAEW.png

OvkAdz.png

PUBG oyun sırasında aldığım sıcaklıklar;

qd3Mqq.jpg

Oyunun bitiminde ana menüdeki sıcaklıklar;

v6m5dr.png

Soğutucu yok. Monster kontrol merkezinden fan boost açıktı baya gürültülü şekilde fanlar çalışıyordu. Bilgisayarı alalı 2 ay oldu.
Sizce bu değerler normal mi? Anormalse neyden kaynaklı olabilir, nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.
İyi Sosyal'ler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia ayarlarını hepsi kapalı veya devre dışı bırak durumuna getir. Doku süzme ve bir tane daha vardı onları yüksek performans olarak işaretle. Daha iyi FPS alırsın. Isınma olayına gelicek olursak 92 derece laptoplar için normalmi bilmiyorum ama masaüstünde tehlike arz edebilir. Siz yinede fanların doğru çalıştığını kontrol edin.

Normalde ( masaüstü ) GTX 1050 Tİ modeli için konuşarsak. Max sıcaklık 70-75 dolaylarında Olmalıdır. Ancak dizüstü versiyonu için bu rakam ne olmalıdır, pek bilgim yok. Lakin 90 derece'de çalışması çok Kötü, Monster ile iletişime geçmelisin.

Nvidia ayarlarını hepsi kapalı veya devre dışı bırak durumuna getir. Doku süzme ve bir tane daha vardı onları yüksek performans olarak işaretle. Daha iyi FPS alırsın. Isınma olayına gelicek olursak 92 derece laptoplar için normalmi bilmiyorum ama masaüstünde tehlike arz edebilir. Siz yinede fanların doğru çalıştığını kontrol edin.
Fanlar çalışıyor hatta monster notebooklarda turbo mod diye seçenek var onu da açıyorum aşırı gürültülü şekilde çalışıyor ama nafile.

Normalde ( masaüstü ) GTX 1050 Tİ modeli için konuşarsak. Max sıcaklık 70-75 dolaylarında Olmalıdır. Ancak dizüstü versiyonu için bu rakam ne olmalıdır, pek bilgim yok. Lakin 90 derece'de çalışması çok Kötü, Monster ile iletişime geçmelisin.
Bende 2 aydır notebook kullanıyorum pek bilemedim bu sıcaklık yüksek mi falan tırstım biraz yarın arayacağım müşteri hizmetlerini.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı